سرهنگ محمدباقر توفیقی نیا روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: محور فردوس - گناباد ریزش برف، زیرکوه بارش خفیف برف، دیهوک ریزش باران و محور بیرجند - قاین با پدیده مه گرفتگی مواجه است.
وی افزود: لازم است رانندگان در محورهای کوهستانی و برف گیر تجهیزات کامل از جمله زنجیر چرخ را به همراه داشته باشند.
جانشین رئیس پلیس راه خراسان جنوبی گفت: با کمک نیروهای راهداری برف روبی جاده ها انجام شده و مشکلی برای تردد نیست با این وجود رانندگان ضمن استفاده از زنجیر چرخ باید فاصله طولی مناسب با خودروی جلویی را رعایت کنند.
کارشناس هواشناسی خراسان جنوبی هم به خبرنگار ایرنا گفت: با توجه به الگوهای پیش یابی هواشناسی تا دوشنبه هفته جاری با تقویت ناپایداری های جوی و وزش تندباد شدید و گرد و خاک، افزایش متناوب ابر، بارش باران و در مناطق مستعد بارش برف پیش بینی می شود.
سمیه لطفی افزود: اوج فعالیت بارشی از عصر شنبه آغاز می شود و تا امروز (یکشنبه) خواهد بود بنابراین وقوع روان آب و آبگرفتگی معابر عمومی به ویژه در شهرستان های سرایان، فردوس، بشرویه، خوسف، درمیان، قاینات و بخش هایی از نهبندان و سربیشه پیش بینی می شود.
وی اظهار داشت: در این مدت کاهش دمای هوا محسوس و در مناطق کوهستانی و سردسیر بارش ها به صورت برف خواهد بود.
کارشناس اداره کل هواشناسی خراسان جنوبی گفت: بارش برف در مناطق کوهستانی موجب اختلال در ترددهای جاده ای می شود و لغزندگی جاده های کوهستانی و مه آلودگی در این جاده ها قابل ملاحظه است.
9893*3028
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.