این پیامک و تماس تلفنی حساب شما را خالی می کند! + عکس و 2 نکته مهم

مجرمان با استفاده از ترفند‌های زیرکانه مالباخته را متقاعد کرده که جهت دریافت جایزه خود کد‌های مختلفی را که از پشت تلفن به وی اعلام می‌کرده است در مرورگر تلفن همراه خود وارد و اعلام کند...

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس؛ کلاهبرداری با ترفند یک سوال جواب بده، ۱۰۰ میلیون برنده شو!

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات پایتخت گفت: یکی از شهروندان به پلیس فتا مراجعه کرد و مدعی شد شخصی با وی تماس گرفته و ضمن معرفی خود بعنوان مجری مسابقه بزرگ تلفنی اظهار داشته فقط با پاسخ به یک سوال می‌تواند برنده ۱۰۰ میلیون تومان شود که شاکی نیز وسوسه شده و با کلاهبرداران همراهی کرده و در ادامه با دریافت اطلاعات بانکی وی از او کلاهبرداری کرده است.

مجرمان با استفاده از ترفند‌های زیرکانه مالباخته را متقاعد کرده که جهت دریافت جایزه خود کد‌های مختلفی را که از پشت تلفن به وی اعلام می‌کرده است در مرورگر تلفن همراه خود وارد و اعلام کند، شاکی با یک غفلت ساده در نهایت متوجه سرقت تمامی موجودی حساب‌های بانکی خود می‌شود.

موضوع در دستور کار متخصصان پلیس فتا پایتخت قرار گرفت و پس از اقدامات تخصصی و تحقیقات سایبری (رایانه ای) متهمان شناسایی و پس از تشریفات قضایی هر ۴ عضو اصلی این باند دستگیر و به پلیس فتا منتقل شدند.

 

خطر پیامکی!

 

جی پلاس؛ این پیامک‌ را باز کنید حساب‌تان خالی خواهد شد.

در روزهای اخیر همزمان با برنامه‌های تازه دولت در خصوص طرح کالابرگ الکترونیک و یارانه نقدی شاهد ارسال گسترده پیامکهای جعلی در خصوص یارانه از سرشماره‌های ناشناس هستیم.

 

به‌عنوان مثال یکی از این پیامکها در ادامه قابل مشاهده است.

در پیامک زیر از مخاطب خواسته شده است برای مشاهده یارانه معیشتی از طریق لینکی که در داخل پیامک قرار داده شده است، پیگیری انجام شود، این درحالی است که به‌وضوح یک لینک مشکوک با آدرسی نامعتبر در این پیامکها قرار داده شده است که احتمالاً هدف ارسال‌کنندگان آن سودجویی از مردم است.

 

 

 

پیامک خطرناک

 

بیشتر بخوانید:

این پیامک به بهانه یارانه حساب شما را خالی می کند! + عکس و 2 نکته مهم

آخرین مهلت استفاده از طرح فجرانه کالابرگ + شرایط (اردیبهشت 1403)

فیش های حقوقی جدید برای بازنشستگان با افزایش حقوق در سال 1403 + جزییات

بازنشستگان در انتظار صدور احکام متناسب‌سازی حقوق ها در سال 1403

سقف روزانه تراکنش‌های بانکی و برداشت از خودپرداز‌ در سال 1403

توصیه مهم به یارانه‌ بگیران در سال 1403

 

از سوی دیگر باید به این نکته نیز باید توجه داشت که بعد از اردیبهشت ۱۴۰۱ و حذف ارز ۴۲۰۰تومانی، یارانه معیشتی که از سال ۱۳۹۸ برقرار شده بود حذف گردید و به‌صورت یکجا یارانه‌های نقدی ۳۰۰ و ۴۰۰ هزار تومانی به حساب یارانه‌بگیران واریز می‌شود.

دیدگاه تان را بنویسید