گزارش هواشناسی 14 اردیبهشت 1403/ باران با شدت زیاد در این استان ها + اسامی

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: شدت بارش‌ها در استان‌های خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال‌وبختیاری، ایلام، لرستان، مرکزی، همدان، کرمانشاه، کردستان، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، زنجان، قزوین، البرز و خراسان جنوبی پیش‌بینی می‌شود.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس؛ کارشناس سازمان هواشناسی با اشاره به این که امروز و فردا در کشور شاهد ادامه بارش‌ها خواهیم بود، برای روز یکشنبه، جوی آرام در بیشتر نقاط کشور پیش‌بینی کرد.

امیرحسین نقشینه، کارشناس سازمان هواشناسی در گفت‌وگو با پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی گفت: امروز در نیمه غربی کشور، دامنه‌ها و ارتفاعات البرز، سواحل دریای خزر، شرق و شمال شرق کشور، رگبار باران، رعدوبرق و گاهی وزش باد شدید و همچنین بارش خفیف با وزش باد نسبتاً شدید را در مناطقی از مرکز، جنوب و جنوب شرق کشور خواهیم داشت.

وی ادامه داد: شدت بارش‌ها در استان‌های خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال‌وبختیاری، ایلام، لرستان، مرکزی، همدان، کرمانشاه، کردستان، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، زنجان، قزوین، البرز و خراسان جنوبی پیش‌بینی می‌شود.

کارشناس سازمان هواشناسی توضیح داد: برای فردا در شمال غرب، غرب، دامنه‌ها و ارتفاعات زاگرس، دامنه‌ها و ارتفاعات البرز، سواحل دریای خزر و شمال شرق و برخی مناطق از جنوب و شرق کشور رگبار خواهیم داشت که این رگبار گاهی می‌تواند همراه با رعدوبرق، وزش باد شدید و در نقاط مستعد خیزش گردوخاک باشد.

وی افزود: روز یکشنبه نیز در برخی نقاط از شمال غرب، ارتفاعات البرز و شمال شرق رگبار پراکنده خواهیم داشت و گاهی هم وزش باد شدید خواهد بود و سایر مناطق کشور در این روز جوی آرام خواهند داشت.

 

بیشتر بخوانید:

 

گزارش هواشناسی 15 اردیبهشت 1403/ باران در این استان ها ادامه دارد + اسامی

این مناطق کشور منتظر موج باران رگباری باشند (نیمه دوم اردیبهشت 1403)

گزارش هواشناسی جدید/ تهران تا این تاریخ بارانی است (اردیبهشت 1403)

پیش بینی هواشناسی جالب/ باران در تمام مناطق ایران در 10 روز آینده! + نقشه (اردیبهشت 1403)

این استان ها منتظر باران تندری باشند! + اسامی (14 اردیبهشت 1403)

زمان موج جدید باران در ایران اعلام شد (نیمه دوم اردیبهشت 1403)

 

 

 

کارشناس سازمان هواشناسی ادامه داد: دوشنبه نیز با ورود سامانه بارشی از غرب، نیمه غربی و سه‌شنبه نیمه شمالی و ارتفاعات زاگرس در جنوب غرب بارش خواهند داشت.

وی در خصوص وضعیت جوی سواحل کشور نیز گفت: دریای خزر، خلیج‌فارس، دریای عمان و تنگه هرمز نیز برای امروز و فردا مواج و متلاطم خواهند بود.

نقشینه تصریح کرد: برای تهران نیز امروز گاهی رگبار باران و وزش باد را خواهیم داشت و در برخی ساعات امکان تشدید وزش باد وجود دارد. امشب نیز احتمال بارش و گاهی وزش باد شدید وجود دارد. فردا آسمان تهران نیمه‌ابری و همراه با وزش باد خواهد بود. بیشینه دمای تهران نیز امروز ۲۵ و کمینه دما ۱۷ درجه گزارش شده است.

دیدگاه تان را بنویسید