هشدار مهم به تهرانی ها در خطر آلودگی/ ممنوعیت ها در پایتخت (16 اسفند 1402)

با توجه به آلودگی هوا در پایتخت، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران خبر داد که فعالیت ورزشی مدارس در کلیه مقاطع در محیط‌های باز ممنوع است.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس؛ معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران از تداوم پایداری هوا و افزایش غلظت آلاینده‌ها تا روز پنجشنبه مورخ ۱۴۰۲/۱۲/۱۷خبر داد.

میرمحمد غراوی؛ معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران اظهار کرد: با توجه به پایداری و سکون نسبی جو، کاهش کیفیت هوا و پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان تهران مبنی بر تداوم پایداری هوا و افزایش غلظت آلاینده‌ها تا روز پنجشنبه مورخ 1402/12/17، از مردم خواست تا از هرگونه فعالیت ورزشی اعم از انفرادی و‌ همگانی در فضاهای باز پرهیز کنند.

معاون استاندار تهران با تاکید بر ممنوعیت فعالیت ورزشی مدارس در کلیه مقاطع در محیط‌های باز خاطرنشان کرد: طبق این مصوبات توصیه می‌گردد گروه‌های حساس (کودکان، افراد سالمند، بیماران قلبی و تنفسی، زنان باردار و ...) از تردد در فضای باز خودداری کنند.

غراوی افزود: پایگاه‌های سیار فوریت‌های پزشکی اعم از اورژانس و هلال احمر در مناطق پرتردد شهر، جانمایی شوند و شهرداری‌ها و اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان، نسبت به جلوگیری از روشن ماندن اتوبوس‌ها و مینی‌بوس‌ها در پایانه‌های مسافربری، اقدام کنند.

وی عنوان کرد: سازمان صدا و سیما، رسانه‌ها و روابط عمومی کلیه دستگاه‌های اجرایی، نسبت به اطلاع‌رسانی لازم، توصیه‌ها و جلب همکاری و مشارکت عمومی در خصوص پرهیز از اقدامات منجر به آلودگی هوا، رعایت نکات بهداشتی ویژه شرایط اضطرار آلودگی هوا و کاهش استفاده از وسایل نقلیه شخصی و پرهیز از سفرهای غیر ضروری و نظایر آن، اقدام کنند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران تصریح کرد: استفاده از ماسک‌های مورد تأیید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی توسط آحاد مردم و به ویژه گروه‌های حساس (کودکان، افراد سالمند، بیماران قلبی و تنفسی، زنان باردار و ...)، شاغلین پلیس راهور و شهرداری‌ها و ... که بیشترین مواجهه با آلودگی هوا و حضور در فضای باز دارند، ضرورت دارد.

غراوی از شرکت گاز استان، خواست تا نسبت به تداوم تامین سوخت گاز مورد نیاز نیروگاه‌ها و سایر واحدهای متصل به شبکه گازرسانی که فعالیت آنها در این شرایط ضروری است، اقدام نماید.

وی همچنین ضمن تاکید بر اطلاع رسانی لازم در این خصوص از طریق فرمانداری‌ها در حوزه استحفاظی شهرستان‌ها گفت: شهرداری‌‌ها و بخشداری‌های استان و شهرداری‌های مناطق 22 گانه تهران، جهت جلوگیری از پسماند سوزی و سوزاندن شاخ و برگ درختان در محدوده و حریم شهر‌ها و خارج از حریم شهرها، نظارت ویژه اعمال نمایند.

براساس این گزارش، این مصوبات از روز چهارشنبه مورخ 1402/12/16 لغایت پنج‌شنبه مورخ 1402/12/17 برای کلیه شهرستان‌های استان به استثنای شهرستان فیروزکوه لازم‌الاجرا بوده و اداره کل حفاظت محیط زیست استان، موظف است نسبت به تشدید نظارت بر فعالیت واحدهای آلاینده و همچنین سوخت مصرفی نیروگاه‌ها و واحدهای تولیدی و صنعتی، اقدام کنند.

دیدگاه تان را بنویسید