دستورالعمل استاد فاطمی‌نیا برای روزهای پایانی ماه شعبان

روزهای پایانی ماه شعبان روزهایی است که باید قدر دانسته شود. این روزها دریچه ورود به ماه مبارک رمضان هستند. استاد فاطمی نیا عملی را به نقل از امام رضا علیه السلام برای درک این ایام بیان کرده اند.

لینک کوتاه کپی شد

به گزارش خبرنگار جی پلاس، ماه رجب و شعبان فرصت هایی که خداوند متعال آنها را برای ورود به ماه مبارک رمضان قرار داده، ماه هایی که هر کدام برای خودشان آدابی دارند. هر چه به ماه مبارک نزدیکتر می شویم، ساعت ها و دقایق نکته های مهمی را به ما یادآور می شوند و اگر دریچه ای از آسمان به رویمان باز باشد این نکته ها را بهتر و عمیق تر دریافت می کنیم.  مرحوم استاد فاطمی نیا یکی از همان هاست که دریچه های حکمت به رویش باز شده و مسائل را بهتر فهم می کند. ایشان برای روزهای باقیمانده ماه شعبان با غنیمت دانستن آن به دستورالعملی از امام رضا علیه السلام اشاره کرده اند:

 

این ایام باقی مانده از ماه شعبان را خیلی غنیمت بشمارید؛ این روزها بسیار حساس است و باید قدر بدانیم ، سعی کنیم با آمادگی کامل وارد ماه رمضان، ماه مهمانی خدا، شویم! 

حدیثی از امام رضا(ع) وارد شده است که بسیار پراسرار است و حساسیت ماه شعبان را نشان می دهد.

 

کسی در ماه شعبان خدمت امام رضا علیه السلام شرفیاب شد و از حضرت تقاضای عملی را کرد که در ماه شعبان انجام دهد.

حضرت به آن شخص می فرمایند: "در ماه شعبان به خدا عرضه دار و بگو خدایا اگر در این روزهای گذشته از شعبان مرا نیامرزیده ای، در روزهای باقیمانده از آن بیامرز". 

در این ایام باقی مانده خیلی چیزها می توان کسب کرد!

 

دیدگاه تان را بنویسید