جی پلاس

شکست "تسلا" از یک خودروی چینی!

خودروساز چینی BYD پس از ارائه تعداد بیشتری خودروی برقی در سه ماهه آخر سال 2023 در سراسر جهان از رقیب آمریکایی خود تسلا پیشی گرفت، در حالی که انتظار می رود به لطف حمایت قوی مقامات چینی که باعث تقویت داخلی می شود، این جایگاه برتر را در بازار حفظ کند.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس به نقل از مجله خودرو: این شرکت آمریکایی  اعلام کرد که در سه ماهه آخر سال 2023 توانسته است 484507 خودروی الکتریکی تحویل داده است که برای اولین بار پس از BYD در جایگاه دوم قرار دارد.

BYD ("رویاهای خود را بسازید") یکی از برندهای پیشرو خودروهای الکتریکی در چین است. این گروه در سال 2022 تولید خودروهای با موتورهای احتراقی را متوقف کرد تا بر مدل های هیبریدی و الکتریکی تمرکز کند.

بر اساس محاسبات انجام شده توسط خبرگزاری فرانسه بر اساس داده های منتشر شده توسط گروه چینی، BYD بین اکتبر تا دسامبر 2023، 526409 خودروی الکتریکی تحویل داده است.

از سوی دیگر، گروه آمریکایی با تحویل 1.81 میلیون دستگاه خودرو در سراسر جهان (افزایش 38 درصدی در یک سال)، در حالی که BYD 1.57 میلیون دستگاه (افزایش 73 درصدی) را تحویل داده است، پیشتاز خود را در طول سال حفظ کرد.

نیل ساندرز، مدیر گلوبال دیتا، به خبرگزاری فرانسه گفت: «بی وای دی مزیت ساختاری دارد زیرا بخش بزرگی از توسعه آن از حمایت بسیار قوی دولت چین از خودروهای الکتریکی بهره می‌برد».

وی خاطرنشان کرد: این امر به افزایش تقاضای داخلی کمک می کند که به نوبه خود جایگاه BYD را در بازار صادرات تقویت می کند.

به گفته وی؛ تسلا "بازیگر اصلی در بازار خودروهای الکتریکی باقی می ماند" اما این گروه "امسال با رقابت بسیار بیشتری از سوی چین روبرو خواهد شد."

تسلا در طول ارائه نتایج سه ماهه سوم خود در 18 اکتبر نشان داد که می خواهد تولید خود را «در اسرع وقت» افزایش دهد.

در پایان ماه نوامبر، پس از مدت ها انتظار، این گروه تحویل خودروهای "سایبرتراک" را آغاز کرد که کامیون های الکتریکی کوچک با شاسی آینده نگر هستند که در نوامبر 2019 رونمایی شدند.

دیدگاه تان را بنویسید