آتش‌سوزی و انفجار در منطقۀ ویژۀ بیرجند + فیلم

تیم‌های آتش نشانی از شرکت نفت، فرودگاه بیرجند، منطقه ویژه اقتصادی و سپاه در منطقه حضور دارند و در حال مهار آتش هستند.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس؛ از ساعاتی قبل تعدادی از مخازن میعانات گازی شرکت آذران صنعت مستقر در منطقه ویژه اقتصادی بیرجند دچار حریق شد و آتش نشانان مشغول مهار آتش در منطقه ویژه اقتصادی بیرجند هستند.

فارس نوشت: از ساعاتی قبل تعدادی از مخازن میعانات گازی شرکت آذران صنعت مستقر در منطقه ویژه اقتصادی بیرجند دچار حریق شد و آتش نشانان مشغول مهار آتش در منطقه ویژه اقتصادی بیرجند هستند.

محمد علی آخوندی، مدیرکل مدیریت بحران خراسان جنوبی هم به رسانه ها اعلام کرد: تیم‌های آتش نشانی از شرکت نفت، فرودگاه بیرجند، منطقه ویژه اقتصادی و سپاه در منطقه حضور دارند و در حال مهار آتش هستند.

 

 

وی گفت: این حادثه ساعت ۸:۴۵ صبح امروز به وقوع پیوست و تیم‌های آتش نشان از فرودگاه، شرکت نفت و تیم‌های هلال احمر و اورژانس به منطقه اعزام شدند.

مدیرکل مدیریت بحران استاندار خراسان جنوبی افزود: تاکنون یکی از مخازن میعانات آتش گرفته و آتش نشان‌ها در حال مهار کردن و جلوگیری از انتقال آتش به سایر مخازن هستند.

 

 

آخوندی با بیان اینکه اطفای حریق تا ایمن سازی کامل مخازن ادامه دارد، گفت: هم اکنون تیم‌ها در تلاش هستند که سایر مخازن میعانات را خنک نگه دارند تا آتش سوزی گسترده نشود.

به گفته وی تاکنون این حادثه خسارت جانی نداشته و اوضاع تحت کنترل است.

وی گفت: علت آتش سوزی در دست بررسی است و اطفای حریق تا مهار کامل آتش ادامه دارد.

 

 

 وضعیت آتش سوزی در پالایشگاه بیرجند بدتر شد/ آتش به همه مخازن رسید

فرماندار بیرجند: در حال حاضر آتش به تمامی مخازن مینی پالایشگاه بیرجند به تعداد ۱۸ مخزن سرایت کرده و حجم آتش افزایش یافته است.

تاکنون سه مورد از مخازن این مینی پالایشگاه منفجر شده‌ و آتش به تمامی مخازن سرایت کرده‌ است.

به دلیل حجم زیاد آتش عملا مخازن و ذخایره نفتی آنها باید در آتش بسوزد اگرچه با پیگیری‌های استاندار درخواست بالگرد هوایی داشتیم اما با این نوع مواد سوختی که در این مخازن است، ریختن آب کاربرد ندارد./تسنیم

 

حجم ویدیو: 1.79M | مدت زمان ویدیو: 00:01:01 دانلود ویدیو

دیدگاه تان را بنویسید