معاون وزیر صمت خبر داد:

آغاز ثبت‌نام خودروهای برقی وارداتی، به زودی!

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: تعدادی خودروی برقی وارد کشور شده است و تعدادی نیز در راه است و به زودی به بنادر کشور می‌رسد.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس؛ معاون وزیر صمت با بیان اینکه وزارت صمت برنامه مناسبی برای واردات خودرو دارد، گفت: پیش ثبت‌نام خودروهای برقی به‌زودی در سامانه یکپارچه خودروهای وارداتی آغاز می شود.

مهدی ضیغمی با اشاره به برنامه وزارت صمت برای واردات خودروهای برقی، اظهار داشت: از هفته جاری کاتالوگ خودروهای برقی وارداتی بر روی سایت سامانه خودروهای وارداتی بارگذاری می‌شود و برنامه پیش ثبت‌نام خودروهای برقی وارداتی به‌زودی آغاز‌ خواهد شد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: تعدادی خودروی برقی وارد کشور شده است و تعدادی نیز در راه است و به زودی به بنادر کشور می‌رسد. 

وی با تاکید بر اینکه دولت برنامه مناسبی برای واردات خودروی برقی دارد، اظهار داشت: برنامه وزارت صمت واردات خودرو برقی در حجم بالا است لذا با اقدامات انجام شده پیش‌بینی می‌شود عدد قابل توجهی ارز جهت واردات خودروهای برقی تخصیص داده شود.

مدیر طرح واردات خودرو وزارت  اظهار داشت: رئیس کل بانک مرکزی نیز اعلام کرده که بودجه واردات خودروهای برقی از خودروهای بنزینی جدا است و این برنامه برای تأمین ارز به‌زودی اعلام می شود. 

طبق گزارش فارس، پیش از این عباس علی آبادی وزیر صمت اعلام کرده بود ارجحیت وزارت صمت واردات خودروهای برقی است و بنابراین در تدارک تکمیل  زیرساخت‌های لازم برای واردات آن هستیم. 

منوچهر منطقی معاون صنایع حمل و نقل وزارت صمت نیز در رابطه با تولید و عرضه خودرو برقی در کشور، گفته است: واردات خودروهای برقی حداکثر تا انتهای سال 1403 است، ولی برنامه ساخت شروع شده و انتظار داریم تا انتهای سال 1403 به بعد محصولات داخلی خودرو برقی نیز در کنار محصولات خارجی به مشتریان عرضه شود. 

دیدگاه تان را بنویسید