هشدار آب و هوایی در تهران تا 2 روز آینده/ آماده‌باش کامل ستاد مدیریت بحران

مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران با اشاره به برگزاری کارگروه اضطرار گفت: طی این جلسه مقرر شد که تمامی دستگاه‌های عضو ستاد مدیریت بحران تا روز دوشنبه 20 شهریور در آماده‌باش کامل قرار بگیرند.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس؛ مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران با اشاره به برگزاری کارگروه شرایط اضطرار پدیده گردوغبار گفت: در این کارگروه مصوب شد دستگاه‌های عضو ستاد مدیریت بحران تا دو روز آینده در آماده‌باش کامل قرار بگیرند.

تسنیم نوشت: حامد یزدی‌مهر در حاشیه برگزاری کارگروه شرایط اضطرار پدیده گرد و غبار استان تهران که با حضور مدیرکل هواشناسی استان و سایر اعضای کارگروه در اداره کل مدیریت بحران استانداری تهران برگزار شد، اظهار کرد: این جلسه با توجه به صدور هشدار سطح نارنجی در استان تشکیل شد.

وی با اشاره به برگزاری کارگروه اضطرار گفت: طی این جلسه مقرر شد که تمامی دستگاه‌های عضو ستاد مدیریت بحران تا روز دوشنبه 20 شهریور در آماده‌باش کامل قرار بگیرند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران با بیان اینکه در زمان صدور هشدار نارنجی ضروری است که افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی و ریوی نظیر آسم، سالمندان و کودکان از هرگونه فعالیت فیزیکی خارج از منزل اجتناب کنند، افزود: از شهروندان نیز می‌خواهیم دیگر فعالیت‌های طولانی و سنگین خارج از منزل را کاهش دهند.

یزدی‌مهر افزود: توصیه می‌شود برای پیشگیری از ورود گردوغبار به داخل ساختمان، در و پنجره‌ها و منافذ را ببندیم و از باز و بسته کردن غیر ضرور آن‌ها پرهیز شود، همچنین در شرایط بروز گردوغبار به علت بخارات حاصل از پاک‌کننده‌های شیمیایی و گندزدا‌ها حتی‌الامکان از این مواد کمتر استفاده شود.

وی تصریح کرد: توصیه اکید مدیریت بحران در تمام اوقات بروز پدیده گرد و غبار این است که افراد از فعالیت‌های شدید بدنی مانند ورزش‌های سبک و سنگین و قدم زدن در فضای باز خودداری کنند و مصرف شیر و ماست کم چرب و میوه و سبزیجات تازه برای دفع سموم از بدن را در دستور کار قرار دهند.

دیدگاه تان را بنویسید