راهیابی سه کشتی گیر جوان ایران به نیمه نهایی مسابقات قهرمانی جهان

مسابقات مقدماتی پنج وزن نخست رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی جهان از صبح امروز در کشور اردن در حال برگزاری است.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس؛ در پایان مسابقات نوبت صبح رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی جهان، محمدرضا شاکری در وزن 65 کیلوگرم، علی رضایی در وزن 70 کیلوگرم و ابوالفضل بابالو در وزن 97 کیلوگرم به مرحله نیمه نهایی راه یافتند.

نتایج نمایندگان کشورمان تاکنون به شرح زیر است:

در وزن 57 کیلوگرم  احمد محمدنژاد جوان پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه 6 بر یک مری بازاربایف از قزاقستان را مغلوب کرد و به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه 3 بر یک و ضربه فنی مغلوب روسلان عبداله‌یف از آذربایجان شد و باید منتظر حضور حریفش در دیدار فینال باشد تا وی نیز بتواند برای کسب مدال برنز به کار خود در گروه بازنده ها ادامه دهد.

در وزن 65 کیلوگرم محمدرضا شاکری پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه 10 بر صفر فیلیپ فروسولا میلا از اسپانیا را از پیش رو برداشت. وی در دور بعد با نتیجه 6 بر صفر کایجی اوگینو از ژاپن را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. شاکری در این مرحله با دالگات عبدالکادیروف از روسیه کشتی می‌گیرد.

در وزن 70 کیلوگرم علی رضایی در دور نخست با نتیجه 9 بر 6 ابراهیم یاپراک از ترکیه را مغلوب کرد. وی در دور دوم با نتیجه 10 بر صفر زلیم‌خان موتسوخایف از لهستان را از پیش رو برداشت و به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه 10 بر صفر پاول گرایور از مولداوی را شکست داد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. رضایی در این مرحله با عمربک تالایبک اولو از قرقیزستان پیکار می‌کند.

در وزن 79 کیلوگرم فرزاد صفی جهانشاهی در دور نخست با نتیجه 10 بر صفر مغلوب ابراگیم کادیف از روسیه شد و باید منتظر راهیابی حریفش به دیدار فینال باشد تا وی نیز بتواند در گروه بازنده ها به کار خود ادامه دهد.

در وزن 97 کیلوگرم ابوالفضل بابالو پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه 10 بر صفر توچی گوا از چین را مغلوب کرد و به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت.  وی در این مرحله با نتیجه 6 بر یک کامیل کوروگلیف از قزاقستان را شکست داد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. بابالو در این مرحله به مصاف کامدن مک دانل از آمریکا می‌رود.

دیدگاه تان را بنویسید