هشدار به مسافران شمال: شنا در دریای خزر ممنوع شد

​هواشناسی مازندران هشدار داد که این وضعیت جوی دریایی علاوه بر احتمال غرق شدن قایق های تفریحی و شناورهای سبک، اختلال در تردد شناورهای بزرگ را نیز به همراه خواهد داشت.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس؛ هواشناسی مازندران با صدور اطلاعیه‌ای، هرگونه فعالیت دریایی در این استان را در سه روز آینده، ناامن اعلام کرد.

طبق گزارش ایرنا، هواشناسی مازندران با انتشار اخطاریه ای هرگونه فعالیت دریایی در دریای مازندران از روز جمعه هفته جاری تا عصر یکشنبه هفته آینده را ممنوع اعلام کرده است.

هواشناسی در این اخطاریه با اشاره به شمالی شدن جریان هوا و عبور موج از تراز میانی جو که با رگبار باران و وزش باد نیز همراه است، پیش‌بینی کرد که در طی این مدت سرعت وزش باد در مناطق نزدیک ساحل تا ۱۲ متر بر ثانیه و در مناطق دور از ساحل نیز تا ۱۵ متر بر ثانیه برسد که این امر باعث شکل گیری اموج در مناطق نزدیک ساحل تا ۲ و در مناطق دور از ساحل نیز تا ۲.۲ متر می شود.

هواشناسی مازندران هشدار داد که این وضعیت جوی دریایی علاوه بر احتمال غرق شدن قایق های تفریحی و شناورهای سبک، اختلال در تردد شناورهای بزرگ را نیز به همراه خواهد داشت.

در اخطاریه هواشناسی علاوه بر خودداری از ترانزیت دریایی به مسافران و علاقه‌مندان به دریا نیز توصیه شده است که در طی این مدت از فعالیت‌های شنا، تفریحی و دریایی خودداری کنند

مازندران حدود ۴۴۰ کیلومتر از سواحل جنوبی دریای خزر را در اختیار دارد که بیشترین میزان در میان سه استان شمالی است.

همچنین اداره کل هواشناسی مازندران با صدور هشداری با اشاره به تقویت جریانات خنک و مرطوب شمالی و عبور امواج در تراز میانی جو نسبت به رگبار متناوب باران، وزش باد و احتمال وقوع رعد و برق از عصر ‌امروز پنجشنبه تا عصر یکشنبه هفته آینده هشدار داد.

هواشناسی مازندران، بارش رگباری باران و نقطه ای در دامنه ها و ارتفاعات استان، کاهش دید و احتمال ریزش سنگ در محورهای کوهستانی را از اثر مخاطره این سامانه جوی ذکرکرد.

هواشناسی در این اخطاریه علاوه بر توصیه به شهروندان برای انجام اقدامات پیشگیرانه و رعایت جوانب احتیاط در هنگام تردد جاده ای و خودداری از اسکان یافتن در کنار رودخانه‌ ها، از کوهنوردان نیز خواست از صعود به ارتفاعات در طی این ایام خودداری کنند.

دیدگاه تان را بنویسید