شرایط فروش ارز مسافرتی مشخص شد/ بانک ملی اطلاعیه داد

بر اساس دستورالعمل تأمین و پرداخت ارز مسافرتی حداکثر ۵۰۰ دلار آمریکا است و شعب ارزی پس از دریافت و کنترل مدارک مورد نیاز به فروش ارز اقدام می‌کنند.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس؛ بانک ملی دستورالعمل جدیدفروش ارز مسافرتی هوایی را ابلاغ کرد.

بر اساس این دستورالعمل تأمین و پرداخت ارز مسافرتی  حداکثر ۵۰۰ دلار آمریکا است و شعب ارزی پس از دریافت و کنترل مدارک مورد نیاز شامل اصل گذرنامه، بلیت هوایی اعم از یکسره یا دوسره ، رسید پرداخت عوارض خروج از کشور پس از ثبت اطلاعات در سامانه نظارت ارز با انتخاب سرفصل ارز مسافرتی هوایی (غیر از عمره مفرده و عتبات عالیات) و اخذ شماره پیگیری از طریق سامانه ارزی ملی (سام) به فروش ارز اقدام می‌کنند.

اطلاعات فروش ارز در دو نسخه تحت عنوان رسید مشتری و رسید بانک چاپ می‌شود و سپس مشتری می تواند همراه این رسید (حواله ارزی) با مراجعه به باجه‌های بانک (پس از باجه کنترل گذرنامه) مستقر در فرودگاه های بین المللی نسبت به دریافت ارز خود اقدام کنند.

طبق گزارش روابط عمومی بانک ملی ، پیرو دستورالعمل‌ اداره سیاست‌ها و مقررات ارزی بانک مرکزی، دستورالعمل فروش ارز مسافرتی هوایی توسط این بانک به شعب ارزی آن ابلاغ شد.

گفتنی است ،فروش ارز به افراد با سن قانونی کمتر از ۵ سال و ایرانیان مقیم خارج از کشور مجاز نیست و فروش ارز مسافرتی حداکثر از هفت روز کاری قبل از تاریخ پرواز مندرج در بلیت مسافران امکان‌پذیر است.

دیدگاه تان را بنویسید