دو نامه دیگر به رئیسی در مورد افزایش حقوق بازنشستگان

کانون بازنشستگان تبریز و اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری در نامه هایی جداگانه از سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهوری خواستند تا به مسئله تعلل در افزایش حقوق بازنشستگان رسیدگی کند.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس؛ اعضای کانون کارگران بازنشسته و مستمری‌بگیران شهرستان تبریز و حومه در نامه‌ای از رئیس‌جمهور خواستند که هیات دولت مصوبه‌ی افزایش مزد بازنشستگان را هر چه سریع‌تر ابلاغ کند.

اعضای کانون کارگران بازنشسته و مستمری‌بگیران شهرستان تبریز و حومه در نامه‌ای از رئیس جمهور خواستند تا هیات دولت در اولین جلسه‌ی خود با مصوبه‌ی هیات امنای سازمان تامین اجتماعی در مورد افزایش حقوق بازنشستگان موافقت نماید. 

در بخش‌هایی از این نامه آمده است: «همه‌ساله براساس عرف، روال و مقررات جاری، پیشنهادات هیات امنای سازمان تامین اجتماعی در رابطه با نحوه و میزان افزایش مستمری و دیگر مزایای بازنشستگان، ازکارافتادگان و بازماندگان تحت پوشش آن سازمان به هیات دولت ارائه می‌گردد و از آنجا که اکثریت قریب به اتفاق هیات امنای سازمان از طرف دولت محترم هستند، در اولین جلسه هیات دولت تایید و به سازمان تامین اجتماعی ابلاغ می‌گردد. هیات امنای محترم سازمان پیشنهاد خود را در هفتم اردیبهشت ۱۴۰۱ تصویب و به هیات محترم دولت ارسال نمودند و ما بازنشستگان از آن تاریخ، شاهد بی‌توجهی وعدم اقدام لازم هیات محترم دولت هستیم.»

 

 

 

بازنشستگان تبریز

 

تبریز 02

 

تبریز 03

 

****

 

نامه سرگشاده اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری به رئیس جمهور پیرامون تصویب افزایش حقوق بازنشستگان طبق مصوبه هیئت مدیره سازمان تامین اجتماعی

اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری پس از عدم تصویب مصوبه افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی برای ریاست جمهوری نامه ای سرگشاده ارسال کرد.

پس از عدم تصویب مصوبه افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در جلسه روز چهارشنبه هیئت دولت ، اتحادیه پیشکسوتان در همان روز چهارشنبه ۱۱ خرداد برای ریاست جمهوری نامه ای سرگشاده ارسال کرد.

اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری طی این نامه‌ای انتقادی و سرگشاده  به دفتر رئیس جمهور خطاب به ابراهیم رئیسی -که به امضای حسن صادقی(رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری) رسیده است- نسبت به عدم پیش گرفتن سیاست‌های ضد تورمی و عدم انضباط مالی در بودجه و ردیف‌های بودجه مسئله دار در سند لایحه بودجه امسال و همچنین سیاست آزادسازی قیمت کالاهای اساسی ابراز نگرانی کرده است. 

متن نامه فوق الذکر به شرح ذیل است:

 

نامه پیشکسوتان

 

نامه پیشکسوتان 2

 

/ ایلنا

دیدگاه تان را بنویسید