جی پلاس؛

بروجردی؛ فرمانده قرارگاهی که با دوست و دشمن مهربان بود

فرمانده شهید محمد بروجردی که سال ها رشادت او در جبهه ها بویژه جبهه های غرب کشور در خاطره ها مانده است، در اولین روز از خرداد ماه سال 62 بر اثر انفجار مین به شهات رسید.

لینک کوتاه کپی شد

به گزارش خبرنگار جی پلاس، محمد بروجردی، فرمانده خوش خلق و مهربانی که به مسیح کردستان شهرت پیدا کرده بود، پس از چند سال جهاد برای حفظ این مرز و بوم سرانجام در اول خرداد ماه سال 62 به همراه چند تن از همرزمانش به هنگام عبور از جاده مهاباد - نقده بر اثر انفجار مین به شهادت رسید. به مناسبت سالگرد شهادتش خاطره ای از او منتشر می شود:

 

از جمله خصوصیات بروجردی این بود که عجول نبود. تصمیم گیریهایش با تدبیر و اندیشه بود.

یک بار، یک ضد انقلاب را اسیر کرده بودیم. حاجی کنارش نشسته بود و با حوصله از او بازجویی می کرد. او مدام از جواب دادن طفره می رفت و این مسأله بقیه را کلافه کرده بود. اما بروجردی خونسرد بود. مرتب سؤال هایش را تکرار می کرد. با هم می خندیدند تا این که بالاخره بروجردی برای وضو گرفتن بیرون رفت. آقای هاشمیان، عصبانی و کلافه، کنار آن ضد انقلاب رفت و گفت: «می دانی که با کی صحبت می کنی؟!»

او باور نمی کرد، می گفت شما دروغ می گویید و او یک فرد معمولی است؛ اگر فرمانده قرارگاه حمزه است، پس درجه هایش کجاست و از این حرف ها.

ما می دیدیم که بروجردی بین دوست و دشمن فرقی نمی گذارد. با هر دوی آنها رئوف و مهربان بود

 

 

برگرفته از خاطره ای منتشرشده در سایت نوید شاهد

دیدگاه تان را بنویسید