جی پلاس؛

پاسخ امام به دکتر احمدی درباره اداره مدرسه دارالشفای قم

امام خمینی در نوزدهم اردیبهشت ماه سال 68 در نامه ای خطاب به دکتر احمد احمدی نظر خود درباره اداره مدرسه دارالشفای قم را ابراز داشتند.

لینک کوتاه کپی شد

 به گزارش خبرنگار جی پلاس، امام خمینی (س) در نوزدهم اردیبهشت ماه سال 68 در پاسخ به مرحوم دکتر احمد احمدی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره اداره مدرسه دارالشفای قم چنین مرقوم فرمودند. متن پرسش و پاسخ به شرح زیر است: 

 

[بسمه تعالی. محضر مبارک رهبر کبیر انقلاب، حضرت آیت‌اللّه‌ العظمی امام خمینی ـ جعلت فداه

با تقدیم شایسته‌ ترین تحیت، به استحضار خاطر شریف می‌ رساند که با توجه به ضرورت تدریس معارف دینی در دانشگاه ها و نارسایی های کنونی از سال گذشته قریب نود نفر از طلاب حوزۀ علمیۀ قم که دو سال درس خارج خوانده‌ اند گزینش شده‌ اند تا با گذراندن برنامۀ مخصوص پس از سه سال به تدریس دروس معارف دینی در دانشگاه ها بپردازند و هم اکنون قریب یک سال تحصیلی از این برنامه را در مدرسۀ دارالشفای قم گذرانده‌ اند و قرار است در آینده هم گرفتن طلاب تا رفع نیاز ادامه یابد. قسمت عمدۀ کار اجرایی و درسی و برنامه هم زیر نظر اینجانب انجام می‌ گیرد، از محضر مبارک تقاضا می‌ شود با توجه به موقعیت کنونی، تکلیف این بخش را معلوم فرمایید.

دکتر احمد احمدی ـ عضو شورایعالی انقلاب فرهنگی]

 

بسمه تعالی

جناب حجت الاسلام آقای احمدی ـ دامت افاضاته

از این پس مدرسۀ دارالشفای قم در صورت توافق شورای مدیریت حوزۀ علمیۀ قم زیر نظر شورایعالی انقلاب فرهنگی اداره گردد، و در صورت توافق حق لغو با شورای مدیریت قم می‌ باشد. ان‌ شاء اللّه‌ موفق باشید. والسلام علیکم.

19/2/68

روح اللّه‌ الموسوی الخمینی"

 

صحیفه امام؛ ج 21، ص 385

 

دیدگاه تان را بنویسید