مالیات جدید در راه است + جزییات

رئیس سازمان امور مالیاتی کشور با بیان اینکه سوداگران معاملاتی مشمول قانون جدید مالیاتی هستند، گفت: افرادی که نه به منظور مصارف شخصی بلکه با اهداف سوداگرانه اقدام به خرید و فروش ساختمان، طلا، ارز، یا خودرو می‌کنند، با توجه به افزایش ارزش از زمان خرید تا زمان فروش دارایی، مابه التفاوت این بازده زمانی مشمول مالیات می‌شود.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس؛ رئیس سازمان امور مالیاتی کشور گفت: مالیات بر مجموع درآمد هر فرد ظرفیت جدید دیگری است که در دست اقدام نظام مالیاتی کشورقرار دارد و بر اساس آن مجموع در آمد فرد و خود فرد مودی، ملاک پرداخت مالیات قرار می‌گیرد.

رئیس سازمان امور مالیاتی کشور در مراسم تکریم و معارفه مدیرکل امور مالیاتی استان فارس، با بیان اینکه سوداگران معاملاتی مشمول قانون جدید مالیاتی هستند،گفت: افرادی که نه به منظور مصارف شخصی بلکه با اهداف سوداگرانه اقدام به خرید و فروش ساختمان، طلا، ارز، یا خودرو می‌کنند، با توجه به افزایش ارزش از زمان خرید تا زمان فروش دارایی، مابه التفاوت این بازده زمانی مشمول مالیات می‌شود.

 

منبع جدید مالیاتی به تصویب کمیسیون اقتصادی مجلس رسیده است

 

داود منظور گفت: این منبع جدید مالیاتی به تصویب کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی رسیده و امید است بعد از بررسی لایحه بودجه ۱۴۰۱، برای تصویب نهایی به صحن مجلس شورای اسلامی برود.

وی مالیات بر مجموع درآمد هر فرد را ظرفیت جدید دیگر در دست اقدام نظام مالیاتی کشور عنوان کرد و ادامه داد:  بر اساس آن مجموع در آمد فرد و خود فرد مودی ملاک پرداخت مالیات قرار می‌گیرد.

رئیس سازمان مالیاتی کشور افزود، در این پیشنهاد قانونی، در پایان هرسال درآمد‌هایی که از هر محل از جمله، محل کسب و کار، حقوق و دستمزد، اجاره، سود بانکی، سود سهام، دراظهار نامه مالیاتی فرد منعکس می‌شود و با توجه به معافیت‌های پیش بینی شده و با توجه به یک سطح آستانه، در آمد‌های مشمول مالیات برای هر فرد و هر خانواده در پایان سال محاسبه می‌شود و با قرار گرفتن در پلکان‌های مالیاتی، مالیات فرد تعیین می‌شود.

منبع: فارس

دیدگاه تان را بنویسید