جی پلاس؛

تاکید امام بر پیشگیری از تجاوز به اموال و زمین های مردم

به دنبال شکایاتی که در پی رفتار نامناسب و تجاوز به اموال مردم صورت گرفت، امام خمینی در بیستم آذر ماه سال 58 پیامی خطاب به مسئولان کمیته ها، پاسداران و دادگاه ها صادر کردند.

لینک کوتاه کپی شد

به گزارش خبرنگار جی پلاس، امام خمینی (س) در بیستم آذر ماه سال 58 و به دنبال شکایات بسیاری که از رفتار نامناسب با مردم به ایشان رسیده بود، در پیامی خطاب به مسئولان کمیته ها، پاسداران و دادگاه ها بر پیشگیری از تجاوز به مال و زمین های مردم تاکید کردند. متن پیام امام به شرح زیر است: 

 

"بسم‌اللّه‌ الرحمن الرحیم

شکایات زیادی از اطراف کشور شده است که به اسم بعض از کمیته‌ ها و دادگاه ها و به اسم بعضی از سپاهیان پاسدار، اشخاص شرور بدون جهت به منظور هرج و مرج به خانه‌ های مردم می‌ ریزند و خانه و اموال مردم را محاصره می‌ کنند؛ زمین های مردم را می‌ گیرند و درخت ها و باغات سرسبز را قطع می‌ کنند و به کشاورزی صدمه وارد می‌ سازند. من به تمام مسئولین امر، تمام کمیته‌ ها و دادگاه ها و سپاهیان پاسدار ابلاغ می‌ کنم که با کمال قدرت و جدیت از این امور غیر مشروع جلوگیری کنند. کشور اسلامی است و باید به موازین اسلامی عمل شود. من در این چند روز، هیأتی برای رسیدگی به امور به اطراف ایران اعزام خواهم کرد و کسانی که بر خلاف دستور اسلام تجاوز به مال و زمین های مردم می‌ کنند به مجازات خواهند رسید. اهالی محترم کشور لازم است با مأمورین دولت و هیأت ویژه که خواهم فرستاد همراهی کنند؛ با تشریک مساعی، دست اشرار را از اینگونه تجاوزات کوتاه نمایند.

21 محرّم‌ الحرام 1400 / 20 آذر ماه 58

روح‌اللّه‌ الموسوی الخمینی

 

صحیفه امام؛ ج 11، ص 208

 

دیدگاه تان را بنویسید