4 سال از زلزله کرمانشاه گذشت؛ کلاس های دانشگاه هنوز در کانکس تشکیل می شوند!

سعیدی پور رئیس دانشگاه پیام نور کرمانشاه تاکید کرد: در طول ۴ سال پس از وقوع زلزله امور آموزشی این ۲ مرکز در کانکس انجام گرفته و تاکنون هم ادامه دارد.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس؛ رئیس دانشگاه پیام نور کرمانشاه از نیمه‌کاره ماندن عملیات بازسازی دانشگاه‌های سرپل‌ذهاب و ثلاث باباجانی پس از گذشت چهار سال از وقوع زلزله بزرگ استان کرمانشاه خبر داد.

ایسنا در ادامه نوشت: بهمن سعیدی پوربا اشاره به تخریب دو مرکز پیام نور ثلاث باباجانی و سرپلذهاب در زلزله سال ۱۳۹۶، اظهارکرد: باتوجه به حجم خسارت وارد شده به این دو مرکز و عدم امکان برگزاری کلاس ها در آنها، نیاز به بازسازی مجدد داشتند.

وی افزود: یکسال پس از وقوع زلزله عملیات بازسازی این ۲ مرکز آغاز شد، اما درحالی که به حدود ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی رسیده بودند، از حدود ۲ سال پیش بازسازی آنها متوقف شد.

رئیس دانشگاه پیام نور کرمانشاه علت متوقف ماندن این ۲ پروژه را عدم تخصیص اعتبارات لازم اعلام کرد و گفت: میزان اعتبار مورد نیاز برای اتمام این دو پروژه حدود ۶ میلیارد تومان – هرکدام سه میلیارد تومان – است که باید از محل منابع مدیریت بحران استانداری تامین شود که تاکنون تامین اعتبار نشده است.

وی بیان کرد: طی دو سال گذشته به‌صورت متوالی و مکرر برای تخصیص اعتبار این ۲ پروژه با استانداری مکاتباتی داشته ایم، اما هنوز اقدامی نشده است.

سعیدی پور تاکید کرد: در طول ۴ سال پس از وقوع زلزله امور آموزشی این ۲ مرکز در کانکس انجام گرفته و تاکنون هم ادامه دارد.

رئیس دانشگاه پیام نور کرمانشاه با اشاره به تعطیلی دانشگاه‌ها به واسطه شیوع بیماری کرونا، عنوان کرد: شیوع بیماری کرونا و تعطیلی دانشگاه‌ها بهترین فرصت برای بازسازی این ۲ مرکز دانشگاهی بود که متاسفانه انجام نگرفت.

وی درخصوص تعداد دانشجویانی که در این ۲ دانشگاه تحصیل می‌کنند نیز گفت: در دانشگاه ثلاث باباجانی حدود ۴۵۰ دانشجو و در دانشگاه سرپل ذهاب حدود ۷۰۰ دانشجو مشغول به تحصیل داریم.

رئیس دانشگاه پیام نور کرمانشاه در ادامه در تشریح آخرین وضعیت فعالیت‌های آموزشی در این دانشگاه هم اعلام کرد: در حال حاضر دروس عملی، آزمایشگاهی و کارگاهی را با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی به شکل حضوری برگزاری می‌کنیم و سایر دروس هم الکترونیکی برگزار می‌شوند.

به گفته این مسئول، امتحانات پایان ترم دانشجویان مقطع کارشناسی این دانشگاه به شکل الکترونیکی و برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد به شکل حضوری خواهد بود.

دیدگاه تان را بنویسید