جی پلاس؛

تکذیبیه امام بر یک تلگراف

امام خمینی در بیستم آبان ماه سال ۵۷ در نامه ای خطاب به آیت الله قاضی طباطبایی، تلگرافی را که از طرف ایشان منتشر شده بود، تکذیب کرد.

لینک کوتاه کپی شد

به گزارش خبرنگار جی پلاس، امام خمینی (س) در بیستم آبان ماه سال ۵۷ در نامه ای خطاب به شهید آیت الله سید محمد علی قاضی طباطبایی، به تکذیب تلگراف جعلی ای که از طرف ایشان منتشر شده بود، پرداختند. متن نامه امام در ادامه آمده است:

 

"بسمه تعالی

10 شهر ذی‌الحجه 98

خدمت جناب مستطاب سید العلماء الاعلام و حجت‌ الاسلام آقای حاج سید محمد علی قاضی ـ دامت برکاته

به عرض عالی می‌ رساند، سلامت و توفیق جنابعالی را از خداوند تعالی خواستار، و امید آن دارم که در راه اهداف مقدسه اسلامی بیش از پیش قدم های مؤثر برداشته و موفق باشید. به‌ طوری که اطلاع رسید شخص مجهول‌ الهویه‌ای که خود را ابوحامد معرفی کرده، تلگراف مجعولی از طرف اینجانب منتشر کرده است که در آن به جنابعالی اسائۀ ادب نموده و شخصیت محترمی مثل جنابعالی را، که از دوستان قدیمی اینجانب هستید و خدمتگزار به اسلام و مسلمین می‌ باشید و مخالف با دستگاه ظلم و رژیم هستید، متهم به ارتباط نموده است. این تلگراف مجعول، و این شخص اگر وجود خارجی داشته باشد، نزد اینجانب مجهول الهویه است و محتمل است از خود دستگاه[1] باشد یا از اشخاص منحرف برای ایجاد اختلاف. خداوند تعالی اسلام و مسلمین را از شرّ اشرار نجات دهد. از جنابعالی امید دعای خیر برای حُسن عاقبت خواستارم. والسلام علیکم و رحمة‌ اللّه‌.

روح‌ اللّه‌ الموسوی الخمینی"

 

1 ـ سازمان امنیت رژیم شاه ساواک. 

 

صحیفه امام؛ ج ۴، ص ۴۵۴

 

دیدگاه تان را بنویسید