جی پلاس؛

پیام امام به مناسبت شهادت فرماندهان ارتش و سپاه

امام خمینی به مناسبت شهادت جمعی از فرماندهان ارتش و سپاه پیامی خطاب به ملت ایران صادر کرد.

لینک کوتاه کپی شد

به گزارش خبرنگار جی پلاس، امام خمینی (س) در هشتم مهر ماه سال ۶۰ به مناسبت شهادت جمعی از فرماندهان ارتش و سپاه، پیامی خطاب به ملت ایران صادر کردند. متن پیام امام به شرح زیر است: 

 

"بسم اللّه‌ الرحمن الرحیم

انا للّه‌ و انا الیه راجعون

با کمال تأثر و تأسف خبر دلخراش سانحۀ هوایی یک فروند هواپیمای نیروی هوایی که حامل شهدا و مجروحین جنگ اخیر بود و منجر به شهادت جمعی از خدمتگزاران به اسلام و ملت شهید پرور ایران گردید، که در بین آنان تیمسار سر لشکر ولی‌اللّه‌ فلاحی، تیمسار سرتیپ نامجو، تیمسار سرتیپ فکوری و آقای کلاهدوز بودند واصل گردید.[1] اینان خدمتگزاران رشید و متعهدی بودند که در انقلاب و پس از پیروزی با سرافرازی و شجاعت در راه هدف و در حال خدمت به میهن اسلامی به جوار رحمت حق تعالی شتافتند.

 

امید است که پس از پیروزی شرافت‌آفرین برای ملت و پس از زحمات طاقتفرسا در راه هدف و عقیده، روسفید و سرافراز به پیشگاه مقدس ربوبی وارد و مورد رحمت خاصه واقع شوند. شک نیست که همه باید این راه را برویم و به سوی حق و سرنوشت خویش بشتابیم؛ پس چه سعادتی بالاتر از آنکه در حال جهاد با دشمنان اسلام و خدمت به حق و خلق و مجاهدت در راه هدف و شرف این راه طی شود. و چه سعادتمند بودند این شهیدان که دیْن خود را به اسلام و ملت شریف ایران ادا نموده و به جایگاه مجاهدین و شهدای اسلام شتافتند.

 

اکنون بر ملت ایران و خصوص قوای مسلح است که با شجاعت و قدرت و مجاهدت و افزودن پشتکار، یاد آنان را زنده و به جهاد چون آنان ادامه دهند. و در جبهه و پشت جبهه پیروزی آفرینند و به پیش روند، و دل دشمنان کوردل را که با شهادت هر یک از رزمندگان ما وعدۀ شیطانی به خود می‌ دهند لرزنده‌تر کنند و به آنان بفهمانند کسانی که برای هدف و عقیده جهاد می‌ کنند و از میهن عزیز خود دفاع می‌ نمایند، از شهادت این عزیزان سستی و هراسی به خود راه نمی‌ دهند.

 

جوانان رزمنده و شجاع ارتش و سپاه و سایر قوای مسلح پیروان شهید جاویدی[2] هستند که تاریخ می‌ گوید هر یک از جوانان و یاران او که به شهادت می‌ رسیدند، رخسار مبارکش افروخته‌تر و آثار شجاعت و تصمیم در او بارزتر می‌ گردید، و یادگار شجاعان صدر اسلام هستند که پرچم از دست هر یک از فرماندهان می‌ افتاد دیگری پرچم را می‌ گرفت و به رزم در راه هدف ادامه می‌ داد. ما گر چه عزیزان ارزشمندی را از دست دادیم، لکن هدف به قوت خود باقی و فرزندان اسلام با ارادۀ آهنین و تصمیم قاطع از اسلام و میهن عزیز خود دفاع می‌ کنند، و هر چه بیشتر برای خود و میهن خود افتخار می‌ آفرینند تا کوردلان و منافقان و پناهندگان در دامن غرب بدانند تا ملت ایران و قوای مسلح شجاع زنده است برای غرب و شرق و غربزده و شرقزده در کشور بقیة‌اللّه‌ اعظم جایی نیست.

 

اینجانب این ضایعۀ اسفناک را به ملت ایران و ارتش و سپاه و سایر قوای مسلح و فرماندهان شریف آنها و به خانوادۀ محترم شهدا تسلیت و تبریک عرض می‌ کنم. این شهدا و شهدای عزیز ما که در راه هدف و آرمان اسلامی به شهادت رسیدند موجب سرافرازی و افتخار هم‌میهنان و قوای مسلح و خانواده‌های عزیز خود شدند. از خداوند متعال برای آنان رحمت و برای ملت و بازماندگان شهدای عزیز سعادت و صبر می‌طلبم. والسلام علی عباداللّه‌ الصالحین.

 

روح‌ اللّه‌ الموسوی الخمینی"

 

صحیفه امام؛ ج ۱۵، ص ۲۶۳-۲۶۴

 

1 - ساعت 19 هفتم مهر ماه 1360 یک فروند هواپیمای سی ـ 130 متعلق به ارتش جمهوری اسلامی ایران که از مناطق جنگی به تهران عزیمت می‌ کرد در حومۀ جنوبی تهران کهریزک به علت نامعلومی دچار سانحه شد و سقوط کرد. و فرماندهان نظامی آقایان: ولی‌اللّه‌ فلاحی، موسی نامجو، جواد فکوری، یوسف کلاهدوز، و محمد جهان‌آرا به شهادت رسیدند. 

2 ـ امام حسین (ع). 

 

دیدگاه تان را بنویسید