شرط تایید افزایش قیمت تایر اعلام شد

طبق توضیحات رییس انجمن صنفی صنعت تایر ایران، افزایش ۱۶ درصدی قیمت تایر، فقط با موافقت قطعی سازمان حمایت و سایر نهادهای ذیربط اجرایی می شود.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس؛ مهدی فکری، رییس انجمن صنفی صنعت تایر ایران بیان کرد: واقعی شدن قیمت ها به این میزان، تنها برای بقای صنعت تایر ایران کافی است و کارخانه ها را به سوددهی نخواهد رساند. 

کارخانه های بزرگ تایر سازی مانند گروه صنعتی بارز به دلیل حجم بالای تولید، بیش از 8 ماه است که مواد اولیه خود را با ارز نیمایی 23500 تومانی خریداری می‌کند و در حال حاضر به دلیل توقف قیمت ها در ایستگاه آبان 99 به سمت زیان ده شدن می‌روند.

 

قیمت مواد اولیه تولید تایر 2.5 تا 3 برابر افزایش یافته است

 

از آبان ماه سال گذشته قیمت مواد اولیه تولید تایر 2.5 تا 3 برابر افزایش یافته است اما متأسفانه تایرسازان مجبور به ادامه تولید با قیمت های قبلی هستند. 

برخی شرکت‌های کوچکتر، به دلیل حجم کمتر تولید و واردات انبوه مواد اولیه با نرخ دولتی در سال قبل، هنوز به مرحله زیان نرسیده‌اند که البته آنها هم به زودی با اتمام مواد اولیه مواجه می شوند. 

با این حال هم‌اکنون تولید تایرهای بایاس در کشور زیان‌ده است و گروه صنعتی بارز به دلیل تولید سبد کامل محصول، شامل رادیال سواری، باری اتوبوسی و بایاس مشکلات بیشتری در این زمینه دارد. /دنیای خودرو

دیدگاه تان را بنویسید