اینستاگرام به دنبال تغییر دادن قابلیت جستجوی خود/ سئو چه نقشی خواهد داشت؟ + عکس

اینستاگرام مدتی است که در حال کار روی قابلیت سرچی است که به طور کلی مثل گوگل کار می کند و کاربر می تواند پستهای مختلف را براساس کلمات موجود در کپشن آنها جست و جو کند.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس؛ اینستاگرام همچنان مشغول پیاده سازی قابلیت جستجو در میان پست های مختلف براساس کلیدواژه است و اخیرا جزییات بیشتری در این خصوص را منتشر کرده است. 

همان طور که می دانید جستجوی اینستاگرام در حال حاضر صرفا محدود به پیدا کردن اکانتها، هشتگ ها و محل ها است و نمی شود پستی را بر اساس کلمات موجود در کپشن آن جستجو کرد.

بنابراین اگر کسی هشتگی روی پستها قرار ندهد عملا پیدا کردن پست آن از طریق سرچ غیرممکن می شود. 

اما اینستاگرام مدتی است که در حال کار روی قابلیت سرچی است که به طور کلی مثل گوگل کار می کند و کاربر می تواند پستهای مختلف را براساس کلمات موجود در کپشن آنها سرچ کند که کار کاربر را برای رسیدن به پستهای موردنظرش بسیار راحت تر میکند و همچنین برای پیج های مختلف به خصوص پیج هایی که عمدتا محتوای آنها متنی است می تواند بسیار مفید باشد. 

این قابلیت در نسخه آزمایشی بدین صورت کار می کند که کاربر در بخش جستجوی اینستاگرام کلیدواژه ای مثل Space را در باکس مربوطه سرچ می کند.

با این کار علاوه بر پیج ها و هشتگهای مرتبط، حالا آن کلیدواژه و کلیدواژه های نزدیک به آن، با آیکون ذره بین ظاهر می شوند. کاربر با کلیک کردن روی هر کدام از آنها با صفحه ای پر از عکس و ویدیو مواجه می شود که بنا به پارامترهای مختلف با آن کلیدواژه خاص مرتبط هستند.

 

لایک، سیو، شیر و کامنت ها باز هم تاثیرگذار هستند

 

اینستاگرام توضیح داده که عکسها و ویدیویهای موجود در این صفحات را براساس سیگنال های مختلفی مثل ارتباط کلیدواژه جستجو شده با اسم پیج، بیوی پیج و کلیدواژه ها و هشتگ های استفاده در کپشن پستها و همچنین ارتباط آنها با علایق کاربر مرتب می کند. همچنین پارامترهایی مثل لایک، سیو، شیر و کامنت ها هم در مکان قرارگیری پستها تاثیرگذار هستند.

 

photo_2021-08-27_04-36-21

 

سئو کم کم وارد اینستاگرام می شود

 

در نتیجه بحث سئو حالا کم کم به اینستاگرام برای قرار گرفتن پست پیج ها در نتایج بالایی جستجو هم راه پیدا و حوزه جدیدی رو برای سئوکارها باز خواهد کرد.

همچنین این شرکت اعلام کرده که پیدا کردن پستهایی که موضوع های حساس مثل ترویج به خشونت دارند را سخت تر میکند و چنین پستهایی معمولا فاصله زیادی با نتایج اول خواهند داشت. 

اینستاگرام متاسفانه زمان برای عرضه قابلیت جدید سرچ مشخص نکرده است. این قابلیت فعلا فقط برای زبان انگلیسی کار می کند اما در آینده به تعداد زبان های پشتیبانی شده طبعا اضافه خواهد شد.

دیدگاه تان را بنویسید