نامه یک نماینده به رئیسی در مورد حقوق از کارافتادگان و بیمه تامین اجتماعی

مقتدایی نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس طی نامه ای به سید ابراهیم رئیسی رئییس جمهور درخواست کرد که در نحوه محاسبه حقوق از کارافتادگان و بیمه تامین اجتماعی تجدیدنظر شود.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس؛ متن نامه عباس مقتدایی (نماینده اصفهان) به حجت الاسلام ابراهیم رئیسی (رییس جمهور) و محمد مخبر (معاون اول رئیس جمهوری) به شرح زیر است:

«جناب حجت الاسلام والمسلمین آقای دکتر رئیسی

جناب آقای دکتر مخبر

با سلام و احترام

همانگونه که مستحضرید، افرادی در کشور هستند که بر اثر حادثه از کار افتاده شده‌اند و تحت پوشش بیمه می‌باشند. برای مثال فردی بر اثر سانحه کارگری، چشم و بینایی خود را از دست داده و دیگر امکان کار ندارد و تعداد سنوات آن به انداره‌ای نیست که قابل توجه باشد و بر این اساس مستمری پایین و غیرقابل توجهی دریافت می‌کنند.

از کارافتادگان و بیمه شدگان اجباری به واسطه شرایط خاصی که دارند نیازمند توجه بیش از پیش دولت محترم می‌باشند و در هر صورت نباید کارگر خدومی که به واسطه یک آسیب و یا حادثه کاری دیگر توان کار ندارد، امروز به واسطه حقوق اندک، دچار مشکلات معیشتی باشد و سازمان‌های بیمه‌ای همچون تامین اجتماعی نیز در محاسبه حقوق، به آنان توجه لازم را نداشته باشد.

چون این قبیل افراد عملا نمی‌توانند کار دومی هم برای خود مهیا نمایند اینجانب به عنوان نماینده ملت بر این باورم که متاسفانه صدای اعتراض این عزیزان شنیده نشده و اهتمام لازم در مجموعه‌های بیمه‌ای جهت حمایت از این قبیل بازنشستگان به عمل نیامده است.

در همین راستا از جنابعالی خواهشمندم دستور لازم را جهت حمایت از این قشر عزیز صادر فرمایید تا سازمان تامین اجتماعی و در صورت لزوم سازمان برنامه و بودجه کشور، در نحوه محاسبه و میزان حقوق آنان تجدید نظر نمایند.

از حسن توجه جنابعالی قدردانی می‌نمایم.»

 

منبع: ایلنا

دیدگاه تان را بنویسید