جزییات جدیدترین زلزله در تهران/ احتمال زلزله‌های بزرگتر در پایتخت وجود دارد؟ + فیلم

مهدی زارع، استاد پژوهشگاه زلزله‌شناسی معتقد است که پتانسیل لرزه‌زایی گسل شمال تهران و گسل مشاء در منطقه بالاست و احتمال زلزله بزرگتر در منطقه شمال شرقی تهران وجود دارد.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس؛ رییس بخش زلزله مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی ضمن اعلام جزییاتی از زلزله ۳.۹ ریشتری روز گذشته در مرز تهران و مازندران، گفت: لرزه‌خیزی اطراف تهران نشان می‌دهد محدوده شرقی تهران به سمت دماوند از نظر لرزه‌خیزی فعال شده است.

ایرنا به نقل از وزارت راه و شهرسازی نوشت: «علی بیت‌اللهی» نکاتی درباره زلزله‌ روز گذشته (یکشنبه، ٢۴ مرداد)‌ که با بزرگی ۳.۹ ریشتر در ساعت ۱۷ و ۱۱ دقیقه در عمق هشت کیلومتری از مرکز شهر تهران رخ داد بیان‌داشت.

رییس بخش زلزله مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی گفت: مشاهدات حاکی است که زمین‌لرزه دیروز روی گسل مشا در شرق تهران و حدود ۱۵ کیلومتری مرز شرقی شهر تهران رخ داده است.

به گفته وی، در همین نقطه در ساعت ۱۴ و ۲۰ دقیقه روز ۲۱ مرداد زلزله خفیف دیگری با بزرگی ۲.۶ ریشتر گزارش شد که می‌تواند پیش‌لرزه زلزله رخ‌داده باشد.

بیت‌اللهی ادامه‌داد: زون شرقی تهران منطقه‌ای است که گسل شمال تهران و گسل مشا به هم می‌رسند و گره تکتونیکی فعالی را تشکیل می‌دهند.

وی تاکید کرد: ساعت‌ها و روزهای آینده نشان خواهد داد که تنش با زلزله‌های بزرگتری همراه است یا اینکه تنش ذخیره شده در این منطقه با همین تنش کوچک، تخلیه شده است.

برپایه این گزارش، زلزله ۲۴ مرداد در مرز تهران و مازندران تلفات و خساراتی نداشت.

 

 

 هشدار در مورد احتمال زلزله‌های بزرگتر در تهران 

مهدی زارع، استاد پژوهشگاه زلزله‌شناسی گفت: پتانسیل لرزه‌زایی گسل شمال تهران و گسل مشاء در منطقه بالاست. احتمال زلزله بزرگتر در منطقه شمال شرقی تهران هست. 

 

 

حجم ویدیو: 5.14M | مدت زمان ویدیو: 00:02:46 دانلود ویدیو

دیدگاه تان را بنویسید