دو خبر مهم سخنگوی قوه قضاییه در مورد رمزارزها

اسماعیلی سخنگوی قوه قضاییه با اعلام اینکه غیرمجاز بودن رمزارزها در حال بررسی است، گفت: به وزارت اطلاعات و ارتباطات مأموریت داده شده تا محل استقرار دستگاه‌های رمز ارز را شناسایی کنند.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس؛ اسماعیلی سخنگوی قوه قضاییه در پاسخ به سوالی درباره نتیجه پیگیری قطعی برق و استخراج غیرمجاز رمز ارزها گفت: در گزارش اولیه قطعی برق به موضوع رمز ارزها اشاره و به نقش آنها در قطعی برق پرداخته شده است و تکالیف قانونی دولت و وزارت نیرو در تامین برق مشخص شده است. 

اسماعیلی افزود: ۶ نیروگاهی که باید در این مدت به بهره‌برداری می‌رسیدند به دلایلی از قبیل عدم تامین ارز و منابع مالی با تاخیر مواجه شده است البته این نظریه ها نهایی نیست و این موضوعات نیازمند بررسی است.

 

ورود قوه قضاییه به موضوع رمزارزها کاملا جدی است

 

وی اظهارداشت: در حوزه رمز ارزها، اشکالاتی در زمینه نحوه ورود آنها به کشور از گمرکات مطرح است که به صورت جدی پیگیری می‌شود همچنین غیرمجاز بودن آنها موضوع دیگری است که در حال بررسی قرار دارد و راهکارهایی نیز پیشنهاد شده است از جمله به وزارت اطلاعات و ارتباطات مأموریت داده شده تا محل استقرار دستگاه‌های رمز ارز را شناسایی کنند و اقدامات قانونی درباره آنها انجام شود.

وی با تاکید بر ورود کاملا جدی قوه قضاییه به موضوع رمزارزها گفت: تاکنون برخی از این دستگاه‌های غیرمجاز شناسایی و جمع آوری شدند و اخبار آنها نیز منعکس شده است.

 

دیدگاه تان را بنویسید