جی پلاس؛

ماجرای شیر جوشیده و مچ گیری از شهید عابدی چه بود؟

هر بار که داوود (شهید عابدی) قصد رفتن به جبهه را داشت، مادر ساکش را از خوراکی ها و آجیل پر می کرد و او هم هرچه پول و خوراکی داشت به رزمنده ها می داد.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس_ منصوره جاسبی: کافی است جستجویی در عکس های موجود در گوگل داشته باشی تا در میان آنها با عکسی روبرو شوی که شباهت عجیبی به شهید ابراهیم هادی دارد. او شهید داوود عابدی است که مدتی فرماندهی گردان میثم را بر عهده داشت. شهید عابدی در عملیات بدر(۱) و در اسفند ۶۳ به شهادت رسید. مادر می گوید او خلقا و خلقا نیز شبیه آقا ابراهیم بود. در خاطرات مادر از شهید داوود اینگونه آمده است:

 

باز هم بخوانید:

علی اکبری که علی اصغر برگشت

فرمانده ای که بنی صدر با همه دشمنی اش او را ستود

روزی که شهید چمران گم شده بود

 

هر بار که داوود می‌ خواست به جبهه برود من ساکش را پر می‌ کردم. خوراکی و پول زیادی هم به داوود می‌ دادم. داوود هم پول‌ ها را برای جبهه و رزمنده‌ ها خرج می‌ کرد. داوود برایم تعریف می‌ کرد من صبح‌ ها بدون اینکه رزمنده‌ ها متوجه شوند شیر تهیه می‌ کردم و می‌ جوشاندم و بعد خودم می‌ رفتم می‌ خوابیدم. بچه‌ ها که از خواب بیدار می‌ شدند با یک قابلمه شیر جوشیده و آماده مواجه می‌ شدند. برای همه‌ شان سؤال شده بود چه کسی این کار را می‌ کند؟ با هم شوخی می‌ کردند و می‌ گفتند احتمال زیاد امام زمان (عج) این کار را می‌ کند، اما کمی بعد یکی از بچه‌ ها که تا نیمه‌ های شب بیدار مانده و کشیک کشیده بود، بدون اینکه من متوجه شوم به دنبال من تا روستایی که برای تهیه شیر به آنجا رفته بودم آمده و متوجه شده بود که آماده کردن شیر کار من است. صبح زود بچه‌ ها را بیدار کرده و گفته بود بلند شوید من مچ امام زمانی که شیر را آماده می‌ کرد گرفتم.

 

۱. عملیات بدر عملیات گسترده نظامی نیروهای مسلح ایران، در خلال جنگ ایران و عراق بود، که در نوزدهم اسفندماه ۱۳۶۳ به مدت ۱۰ روز در منطقه هورالعظیم، به فرماندهی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و با مشارکت نیروی زمینی ارتش، علیه نیروهای ارتش عراق انجام شد و تا تاریخ بیست و نهم اسفند یعنی آخرین روز سال ادامه پیدا کرد. نیروهای ایرانی در پیشروی اولیه از جزایر مجنون، موفق به گرفتن پاسگاه ترابه و تسخیر بخشی از بزرگراه بغداد - بصره شدند.

دیدگاه تان را بنویسید