جی پلاس؛

آخرین اخبار استقلال و پرسپولیس| هدیه سرخ پوشان به هواداران/ مصدومیت دو بازیکن آبی پوشان

اخبار و اتفاقات باشگاه استقلال و پرسپولیس امروز 17 خرداد در قالب یک بسته خبری در این گزارش آمده است.

لینک کوتاه کپی شد

گروه ورزشی جی پلاس، اخبار امروز دوشنبه 17 خرداد پرسپولیس و استقلال را می توانید در ادامه بخوانید:

اخبار باشگاه پرسپولیس

حضور سه بازیکن امید پرسپولیس در تمرین سرخپوشان

 سه بازیکن دیگر از تیم امید پرسپولیس از امروز دوشنبه، ۱۷ خرداد، با نظر کادرفنی و با توجه به غیبت ملی‌پوشان، در تمرینات تیم بزرگسالان حضور پیدا می‌کنند. به این ترتیب تعداد بازیکنان راه یافته از تیم امید به تمرینات تیم بزرگسالان به عدد ۵ خواهد رسید.

محمد دهقان نژاد، علی جودکی و شهاب دهقانی سه بازیکنی هستند که از امروز در تمرین‌ها حضور دارند. پیش از این ابولفضل سلیمانی (مدافع) و محمد عمری (از گلزنان برتر لیگ برتر امیدهای تهران)، نفراتی بودند که در این مدت به تمرین بزرگسالان اضافه شده بودند.

در انتخاب این سه بازیکن جدید، پست بازی آنها با توجه به نیاز تیم در غیبت ملی‌پوشان نیز دخیل بوده است.

 پاداش‌های آسیایی سرخ پوشان پیش خور شد

مدیران باشگاه پرسپولیس برای حل و فصل بدهی‌های خود راهی جز پیش خور کردن پاداش‌های آسیایی پیدا نکردند تا میزان بدهی‌های این باشگاه بیشتر شده و راه نفس قهرمان چهار دوره اخیر لیگ را ببندد!

جعفر سمیعی مدیرعامل باشگاه پرسپولیس از زمان حضور در این باشگاه تصمیم بر حفظ آرامش در ارکان مدیریتی مختلف گرفت و بر خلاف مدیران عامل پیشین سرخپوشان از مصاحبه کردن گریزان است. سمیعی به این منظور ابراهیم شکوری معاون اجرایی خود را به عنوان سخنگوی باشگاه انتخاب کرد.

شکوری نیز از هر فرصتی برای اظهار نظر در مورد مسائل باشگاه استفاده کرد. معاون اجرایی باشگاه پرسپولیس نه تنها علاقه به پاسخگویی در رسانه‌های رسمی را داشت بلکه تعریف و تمجید از او و تیم مدیریتی پرسپولیس در فضای مجازی نیز برایش از اهمیت بالایی برخوردار بود.

شکوری که مأمور بود سیاست‌های باشگاه پرسپولیس را بازگو کند درباره شفافیت‌های مالی سرخپوشان ابهاماتی را ایجاد کرد تا جعفر سمیعی مجبور شود به ناچار پای سوالات خبرنگاران نشسته و درباره جزئیات مسائل مالی صحبت کند.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس که کمتر از ۹ ماه از حضورش در این مقام می‌گذرد بیشترین وقت خود را روی پرداخت بدهی‌هایی گذاشت که هیچ نقشی در انباشته شدن آنها نداشت. او مجبور شد به خاطر بدهی به برانکو ایوانکوویچ و دستیارانش با بی پولی در روزهای اول کاری روبرو شود. سمیعی که با کوهی از خواسته‌های مالی اعضای تیم روبرو شد چاره‌ای جز گرفتن قرض پیدا نکرد. قرض‌هایی که در سه مرحله دریافت شد تا پرسپولیس در پایان سال ۱۳۹۹ با وجود دریافتی ۱۱۰ میلیارد تومان از کارگزار، مبلغ ۷۵ میلیارد تومان نیز قرض بگیرد.

در واقع سمیعی و اعضای هیأت مدیره این باشگاه چاره‌ای جز گرفتن قرض نداشتند. پولی که قرار است از محل درآمد نایب قهرمانی این تیم در لیگ قهرمانان ۲۰۲۰ و همچنین صعود از مرحله گروهی فصل ۲۰۲۱ پرداخت شود.

سمیعی که شعار شفافیت مالی داده بود نه تنها درباره قرض سنگین از یک شرکت ارتباطاتی توضیحی نداده است بلکه شکوری نیز در قامت سخنگو سکوت کرده است.

معاون اجرایی باشگاه پرسپولیس در تازه‌ترین مصاحبه‌اش ضمن سرپوش گذاشتن روی این قرض و پیش‌خور کردن پاداشی که قرار بود صرف امورات باشگاه برای برنامه‌های جاری شود بار دیگر روی توجه شخصی و مدیریتی باشگاه در فضای مجازی صحبت کرده است.

قرضی که تاکنون، تنها ۶۰ درصد از قراردادهای فصل جاری اعضای تیم را پوشش داده است و هیأت مدیره این باشگاه باید ظرف مدت ۳۰ روز بدهی ۵۸۰ هزار دلاری به گابریل کالدرون سرمربی پیشین آرژانتینی را پرداخت کند.

باید دید مدیران باشگاه که برای حل مشکلات مالی خواهان کمک‌های هواداران شده اند برای پیش خور کردن پاداش‌های آسیایی این تیم چه واکنشی نشان خواهند داد و چگونه از پس آن بر می آیند.

 چالش سرخ پوشان با پرونده 50 هزار دلاری

آرش نجفی وکیل مهاجم اسبق پرسپولیس درباره آخرین وضعیت پرونده شکایت جری بنگستون از این باشگاه گفت: پس از شکایت بنگستون از پرسپولیس، این باشگاه در زمان مدیریت حمیدرضا گرشاسبی به فیفا اعلام کرد با وی توافق می‌کنیم و به ما فرصت بدهید. در آن زمان این بازیکن 70 هزار دلار از پرسپولیس طلب داشت که باشگاه 20 هزار دلار از این طلب را به وی پرداخت کرد و 50 هزار دلار باقی ماند.

وی افزود: در آن توافق‌نامه آمده مرجع حل اختلاف طرفین دادگاه CAS است. حدود 2 سال با این امید که یک مدیر به پرسپولیس بیاید و بدهی به بنگستون را پرداخت کند، از وی مهلت گرفتم اما اکنون صبرش تمام شده و اصرار دارد به دادگاه CAS برویم. اقدامات ابتدایی را انجام داده‌ایم و اگر باشگاه همچنان به این پرونده بی‌توجه باشد، مراحل باقی مانده را پیگیری می‌کنیم.

وکیل مهاجم هندوراسی سابق پرسپولیس درباره اینکه آیا در دوران مدیریت فعلی این باشگاه هم پیگیر دریافت طلب موکل خود بوده است، عنوان کرد: یکی دو بار از طریق روابط بین‌الملل باشگاه به مدیریت پرسپولیس پیغام دادم و نامه مستقیم هم برای خود باشگاه ارسال کرده‌ام اما فعلا به این پیگیری‌ها ترتیب اثر نداده‌اند.

نجفی تصریح کرد: نکته مهم این است که باشگاه پرسپولیس اکنون باید خسارت پرداخت نشدن 50 هزار دلار بدهی اش در این سال‌ها به بنگستون را هم پرداخت کند در صورتی که امکان توافق برای گرفتن تخفیف هم وجود داشت اما باشگاه توجهی به این بدهی‌ ندارد.

وی درباره آخرین فرصت باشگاه پرسپولیس برای توافق کردن با بنگستون توضیح داد: می‌‌توانم تا 20 روز دیگر از این بازیکن مهلت بگیرم اما به این شرط که باشگاه پا پیش گذاشته و برای جلب رضایت وی قدم بردارد زیرا این موضوع را خیلی عقب انداخته‌اند و خود من هم پیگیری موضوع را از راه‌های مختلف عقب انداختم اما پس از 4-3 سال نمی‌توانیم صبر کنیم.

رای صادره AFC برای شکایت هندی‌ها از پرسپولیس 

درخواست این باشگاه برای دریافت شرح تفصیلی رأی صادره از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا در رابطه با محتوای انتشار یافته در صفحه اختصاصی باشگاه، برای این کنفدراسیون ارسال شد.

کنفدراسیون فوتبال آسیا بر اساس مواد قانونی، مهلت 10 روزه‌ای را برای اعتراض به آرای صادره در نظر می‌گیرد و باشگاه پرسپولیس در مهلت قانونی با اعلام اعتراض، برای تنظیم و ارسال لایحه خود، خواهان دریافت شرح تفصیلی رأی شده است.

AFC هفته گذشته پرسپولیس را به دلیل پست اهانت آمیزی که پیش از آغاز رقابت‌های مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا توسط عوامل کارگزار در صفحه اینستاگرام این باشگاه منتشر شده بود، به پرداخت 17500 دلار جریمه نقدی و محرومیت از حضور تماشاگران در یک بازی خانگی پس از پاندمی کرونا محکوم کرد.

پرسپولیس به هوادارانش هدیه می‌دهد!

باشگاه پرسپولیس اعلام کرد به هوادارانی که به این باشگاه کمک مالی کنند، از طریق قرعه کشی هدایایی را خواهد داد.

مجید صدری عضو هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس در خصوص درخواست کمک مالی از هواداران گفت: در اعلام این شماره کارت، نقدهایی بود. نکته اول این است که اولویت یک درخواست خود هواداران بود و اگر این هواداران خوب ما درخواست نمی‌کردند، ما جسارت نمی‌کردیم. نکته دوم این است که باید از حمیت هواداران تشکر کنیم. در این مدت بالای 2.5 میلیارد پول جمع آوری شده و ما برنامه داریم که از هوادارانی که این زحمت را می‌کشند تشکر کنیم و هر هفته یک هدیه ای هم به هوادارانی که این کمک را می‌کنند، هدیه بدهیم. 

او با اشاره به برنامه های اقتصادی این باشگاه توضیح داد: یکی از کارهایی که تلاش می‌کنیم تا مثل این مواقع مجبور به اعلام شماره کارت نشویم این است که زیرساخت‌های درآمدزایی را درست می‌کنیم. برنامه های ماندگاری داریم و انشالله فضایی را ایجاد می‌کند تا مجبور به استقراض یا این که اسپانسر هر ماه پول بدهد، نباشیم. کارهای قشنگی می‌شود که به زودی از سوی آقای سمیعی اعلام خواهد شد.

صدری در پایان افزود: از هواداران و همکاران و کادرفنی و بازیکنان تشکر می‌کنم. با تمام مشکلات و گرفتاری‌ها، ما باید آن اتحاد و همدلی را داشته باشیم. چه بازیکن و چه هوادار و چه کادر ستادی باشگاه، همگی دست واحدی هستیم. ما باید باهم باشیم و از حواشی دوری کنیم. خیلی‌ها می‌خواهند وارد حواشی شویم اما ما باید باهوش باشیم. همدلی و اتحاد در باشگاه پرسپولیس باعث موفقیت تا اینجا شده و امیدوارم این همدلی همچنان ادامه داشته باشد و ما قهرمانی های ادامه دار و مستمری را رقم بزنیم.

اخبار باشگاه استقلال

دو دیدار دوستانه استقلال در تعطیلی لیگ برتر 

تمرین تیم فوتبال استقلال بعد از یک هفته تعطیلی از دوشنبه هفته گذشته آغاز شده و آبی ها خود را آماده بازی با پدیده در دیدار معوقه لیگ برتر می کنند.

فرهاد مجیدی برای اینکه آمادگی بدنی بازیکنانش را حفظ کند قصد دارد چند بازی دوستانه برگزار کند که تا این لحظه بازی با پیکان و صنعت نفت آبادان قطعی شده است، به این ترتیب استقلال در تاریخ 20 و 25 خردادماه به مصاف پیکان و صنعت نفت می رود تا به این شکل آبی ها آمادگی بدنی خود را حفظ کنند.

 

استقلالی‌ها امروز وزنه می‌‌زنند

با نظر فرهاد مجیدی بازیکنان استقلال امروز به سالن وزنه می روند.

بازیکنان استقلال امروز به سالن وزنه می روند و در نوبت عصر تمرین نخواهند داشت.

تعداد مصدومان استقلال به عدد ۲ رسید 

با رفع مصدومیت مهدی مهدی پور، استقلال در حال حاضر احمد موسوی و فرشید اسماعیلی را به عنوان بازیکن مصدوم در اختیار دارد.

موسوی فعلا نمی تواند در تمرینات گروهی حاضر شود و به صورت اختصاصی تمرین خواهد کرد.

آماده باش باشگاه به دیاباته و میلیچ

ویزای کار دیاباته و میلیچ به زودی تمدید می شود و بعد از آن این دو بازیکن می توانند راهی ایران شوند.
از این رو مدیران باشگاه استقلال به دیاباته و میلیچ که در فرانسه و کرواسی به سر می برند آماده باش داده اند که به محض صدور ویزای کارشان برای آنها بلیط تهیه خواهد شد و این دو بازیکن باید آماده سفر به ایران باشند.

میلیچ چندی پیش به دلیل عدم دریافت مطالباتش به باشگاه نوتیس(هشدار) داد اما به نظر می رسد او تا پایان مدت قراردادش با استقلال این تیم را همراهی خواهد کرد. او علاقه ویژه ای به استقلال دارد و حتی برای تمدید قرارداد فصل مدتهاست به باشگاه چراغ سبز نشان داده است.

دیاباته هم یک بازیکن متعهد به قرارداد است و گفته حاضر است به استقلال برگردد و حتی برای تمدید قراردادش با باشگاه مذاکره کند. آقای گل فصل گذشته لیگ برتر فوتبال هنوز کفش طلایش را نگرفته و ظاهرا باشگاه استقلال پیگیر گرفتن کفش طلای او از سازمان لیگ هم هست.

دیدگاه تان را بنویسید