life

نیما عالمیان نماینده ایران در بازی‌های تنیس روی میز مسابقات المپیک توکیو خواهد بود.

جی پلاس؛ فدراسیون جهانی تنیس روی‌میز ( ITTF ) لیست نهایی شرکت کنندگان در المپیک توکیو را منتشر کرد و نهایتا در بخش آقایان، 65 بازیکن و در بخش بانوان 70 بازیکن جواز حضور در رقابت‌های انفرادی این مسابقات را بدست آوردند.

در رقابت‌های انفرادی که قرار بود 70 بازیکن حضور پیدا کنند، در بخش آقایان 65 بازیکن مجوز گرفتند و سهمیه 5 بازیکن دیگر که بایستی از رنکینگ جهانی وارد المپیک می‌شدند به میکس دوبل اختصاص یافت تا نوشاد عالمیان نماینده کشورمان نتواند سهمیه مسابقات المپیک را کسب کند.

 نیما عالمیان که روز 30 اسفندماه 1399 با قهرمانی در آسیای میانه موفق به کسب سهمیه المپیک شده بود، تنها نماینده کشورمان در مسابقات انفرادی توکیو خواهد بود.

در رقابت های انفرادی مردان، اروپا با 28 بازیکن از 19 کشور بیشتر ورزشکار را بین قاره ها دارد و آسیا نیز با 17 بازیکن از 11 کشور در رده دوم قرار دارد. 20 سهمیه مسابقات انفرادی نیز بین قاره های دیگر تقسیم شده است. در بخش مردان وایلد کارت به بازیکنی از کشور توگو رسید.

در مسابقات انفرادی زنان، قاره اروپا با 30 بازیکن از 19 کشور همانند مردان در جایگاه نخست است و آسیا با 21 بازیکن از 12 کشور در رتبه دوم ایستاد. 19 سهمیه باقی مانده به دیگر قاره ها اختصاص یافت. در بخش زنان وایلد کارت به ورزشکاری از کشور گویانا داده شد.

در مسابقات تیمی المپیک نیز 16 تیم حضور دارند که سهم اروپا 7 تیم و آسیا 5 تیم است.

در رقابت های میکس نیز 16 تیم از 16 کشور جهان حضور دارند که قاره های اروپا و آسیا هر کدام شش سهمیه کسب کردند.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1512162
ارسال نظر

موضوعات داغ