جی پلاس؛

امام در پیام به مناسبت ترور آیت الله هاشمی، وی را چگونه خطاب کرده است؟

امام خمینی در پنجم خرداد سال ۵۸ به مناسبت ترور آیت الله هاشمی، پیامی خطاب به ایشان صادر کرد.

لینک کوتاه کپی شد

به گزارش خبرنگار جی پلاس، به دنبال ترور مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی در تاریخ پنجم خرداد سال ۵۸، امام خمینی (س) در پیامی خطاب به ایشان، بر هوشیاری مردم و مسئولان در برابر توطئه ها تاکید کردند. متن پیام امام به شرح زیر است:

 

پیام امام به مناسبت ترور آیت الله هاشمی 

"بسم اللّه‌ الرحمن الرحیم

جناب حجت‌ الاسلام مجاهد متعهد، آقای هاشمی عزیز

مرحوم مدرس که به امر رضاخان ترور شد، از بیمارستان پیام داد: «به رضاخان بگویید من زنده هستم». مدرس حالا هم زنده است. مردان تاریخ تا آخر زنده هستند. بدخواهان باید بدانند هاشمی زنده است چون نهضت زنده است.

 

باز هم بخوانید:

در نامه عرفانی امام به عروسشان بر چه نکاتی تاکید شده است؟

چرا امام شرکت در انتخابات را اظهار حیات در مقابل دنیا می دانند؟/علت اهمیت انتخابات ریاست جمهوری در نگاه امام چیست؟

محتوای نامه مهم امام به صادق طباطبایی چه بود؟

روزی که مرحوم عسکراولادی منصوب امام شد

علت ناراحتی امام از یکی از طلاب چه بود؟

نظر امام درباره اموال غیر مجهول المالک چه بود؟

از دیدگاه امام، در چه صورت می توان حکم اعدام صادر کرد؟

امام خمینی: در حکومت اسلام، جوّ، جوّ محبت است/اگر با مردم با دوستی رفتار‌‎ ‎‌کنید، دلتان آرام است/در اسلام هر کسی باید از خودش بترسد/ما الآن از جمهوری، چیزی که داریم رأیش بوده، اما جمهوری اسلامی، به آن معنایی که ما می خواهیم، تا حالا مع الأسف نشده‌‎ ‎

 

امریکا و دیگر ابرقدرت ها بدانند ملت ما زنده است. اجتماعات عظیم این دو ـ سه روز شاهد زنده بودن انقلاب است. اینان با این تلاش های احمقانه نمی‌ توانند انقلاب اسلامی ما را ترور کنند؛ نمی‌ توانند شخصیت انسانی ـ اسلامی مطهری و هاشمی را ترور کنند؛ هر چند ترورها حساب شده و سازمان یافته باشند و از لابه‌لای آنها جای پای ابرقدرت ها و جنایتکاران بین‌ المللی به چشم بخورد.

 

ملت با تمام قوا باید در مقابل دسیسه‌ ها مقاومت کنند، توطئه‌ ها را بشکنند؛ با کمال مراقبت انقلابی این جنایتکاران را شناسایی کنند و به دادگاه های انقلابی معرفی کنند. پاسداران انقلاب و رؤسای آنان موظفند از این شخصیت های ارزندۀ انقلابی حفاظت کنند و رفت و آمدهای مشکوک را تحت نظر بگیرند؛ اگر چه خود آنان راضی نباشند. ملت بزرگ اسلامی مصمم است به نهضت اسلامی خود ادامه دهد، و اجازۀ دخالت خیانتکاران را در کشور خود ندهد. ما ملت های بزرگ اسلامی را به همکاری در این نهضت اسلامی ایران دعوت می‌ کنیم.

 

باید دست جنایتکاران از ممالک اسلامی و از عموم مستضعفین قطع شود، و وعدۀ الهی به همت اقشار ملت های اسلامی تحقق یابد. من به آقای هاشمی ـ فرزند برومند اسلام ـ تبریک می‌ گویم که در راه هدف تا نزدیک شهادت به پیش رفت. و سلامت و ادامۀ خدمت ایشان را از خدای تعالی خواستارم. والسلام علیه و علی عباداللّه‌ الصالحین.

روح‌ اللّه‌ الموسوی الخمینی"

 

صحیفه امام؛ ج ۷، ص ۴۹۵-۴۹۶

دیدگاه تان را بنویسید