life

فدراسیون شطرنج در تلاش است مسابقات قهرمانی آسیا را در وزارت ورزش یا آکادمی ملی المپیک برگزار کند.

جی پلاس، مسابقات شطرنج قهرمانی انفرادی آسیا با حضور 86 بازیکن از 15 کشور آسیایی از روز جمعه 31 اردیبهشت ماه 1400 آغاز شد که به مدت 9 روز ادامه خواهد داشت. روز گذشته و در یک اتفاق نادر، 8 شطرنجباز ایران درگیر دیدارهای خود در روز دوم مسابقات آنلاین قهرمانی آسیا بودند که قطع شدن برق، آنها را غافلگیر کرد.

تسنیم نوشت؛ محسن سمیع‌زاده، دبیری فدراسیون شطرنج در این مورد گفت: در مسابقات آنلاین، هرگونه قطعی برق، سبب حذف شدن اتوماتیک ورزشکار می‌شود تا جلوی تقلب گرفته شود.

دبیر فدراسیون شطرنج ادامه داد: ما تدارک خوبی برای این مسابقات دیده بودیم، تست PCR انجام شده بود و همه چیز طبق برنامه پیش می‌رفت. در آستانه بازی اما، برق منطقه قطع شد و تنها برخی بازیکنانی که لپ‌تاپ‌های آنها شارژ کامل داشت، توانستند به رقابت ادامه دهند. با این حال از کار افتادن کولرها و خاموش شدن لامپ‌ها، تمرکز بازیکنان را به هم ریخت. ما بالافاصله با برق منطقه‌ای تماس گرفتیم ولی برق وصل نشد. این کارها، نوشدارو پس از مرگ سهراب بود.

سمیع‌زاده گفت:‌ برنامه ما این است که از وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک برای میزبانی ورزشکاران خود در مسابقات پیش رو، تقاضا کنیم تا مسابقات ما در سالن‌های این دو ارگان که دارای برق اضطراری هستند، برگزار شود. من مطمئن هستم که وزارت و کمیته مثل قبل با ما همکاری خواهند کرد.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1510605 منبع: تسنیم
ارسال نظر

موضوعات داغ