sport

روز گذشته ساندور پل داور افسانه ای اهل شرق مجارستان و قاضی دیدار خاطره انگیز ایران و استرالیا ار فانی را وداع گفت.

جی پلاس، روز پنجشنبه رسانه های اروپایی خبر از درگذشت ساندور پل در سن 65 سالگی دادند. پل که چهار بار پیاپی در سال های 1994 تا 1997 به عنوان بهترین داور جهان برگزیده شده بود، در زندگی خود دستاوردهای زیادی را کسب کرده بود و بر مشکلات فراوانی فائق آمده بود، اما در پایان این ویروس کرونا بود که داور سرشناس از پس شکست دادنش برنیامد.

ورزش سه نوشت؛ پل که اغلب در برنامه های تلویزیونی به عنوان کارشناس حضور می یافت ناگهان از صحنه تلویزیون محو شد و بسیاری از مردم نگران این موضوع بودند که چه اتفاقی برای او افتاده است. در نهایت جستجوها به پایان رسید و مشخص شد که ساندور پل در بیمارستان بستری است و به دلیل وخامت حالش با کمک ونتیلاتور تنفس می کند.

با وجودی که وضعیت او در این مدت در مقطعی رو به بهبودی گذاشته بود اما پل پس از یک آلودگی عفونی دیگر و با وجودی که تا آخرین لحظه جنگیده بود، نتوانست بیماری را شکست دهد و در بیمارستان درگذشت.

تیبور کلمنت، یکی از دوستان نزدیک این داور افسانه ای، درباره او گفت: "من واقعا شوکه شده ام. خیلی روزهای تلخی را می گذرانم. من و تمام خانواده فوتبال مجارستان دلتنگ تو خواهیم ماند. تو فردی غیرقابل جایگزینی بودی. بیش از هر چیز این آزاردهنده است که من نتوانستم با تو خداحافظی کنم.

دو ماه پیش در ماه مارس در روز تولدت من به تو پیغام دادم و تو دیگر نمی توانستی پاسخ دهی. از آن زمان همیشه امیدوار بودم که بتوانم صدای تو را دوباره بشنوم اما دیگر این اتفاق رخ نخواهد داد..."

ساندور پل قضاوت را از سن 15 سالگی آغاز کرده و بعد از ورود به این حرفه در سال 1978 و حرفه ای شدن در سال 1982 و بعد از یک دوره مربیگری فوتبال از دهه 1990 به عنوان یک داور بین المللی مشغول به کار شد. پس از آن فدراسیون فوتبال مجارستان از سال 1988 او را به مسابقات بین المللی اعزام کرد.

او قضاوت مسابقات بزرگی مثل فینال چمپیونزلیگ، فینال جام جهانی و فینال جام یوفا را برعهده داشته و البته در دربی تهران نیز یک بار قاضی میدان بود.

ساندور پل همچنین داور مسابقه بسیار حساس و سرنوشت ساز ایران و استرالیا بود و مردم ایران خاطره خوبی از در آغوش کشیده شدن او توسط حمید استیلی در پایان مسابقه دارند.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1510348 منبع: ورزش 3
ارسال نظر