sport

نشریه العرب قطر به بررسی وضعیت بازیکنان خارجی شاغل در لیگ این کشور پرداخت.

جی پلاس، روزنامه العرب قطر همزمان با پایان رقابت‌های فصل جاری مسابقات فوتبال در این کشور، عملکرد بازیکنان خارجی و وضعیت تمدید قرارداد این نفرات را در سال آینده ارزیابی کرده است.

در گزارش این روزنامه آمده است: باشگاه‌های قطری به بازیکنان خارجی شایسته‌ای نیاز دارد که توان فنی تیم را بالا ببرند. پس از عید فطر فعالیت برای آماده‌سازی تیم‌ها و جذب نفرات جدید آغاز می‌شود. در این گزارش به بررسی عملکرد بازیکنان خارجی باشگاه‌ها پرداخته‌ایم. نفراتی که عملکرد خوبی داشته‌اند؛ همچنین بازیکنانی که ناامیدکننده ظاهر شدند و در پایان فصل از تیم‌های فعلی خودشان جدا می شوند. 

تنها می‌توان گفت باشگاه السد بوده که از عملکرد هر 5 بازیکن خارجی خودش رضایت داشته و تمامی این نفرات شایستگی دارند فصل آتی هم در این تیم بمانند. 

در الدحیل عملکرد اولونگا، ادمیلیسون و دودو قابل قبول بوده، اما در مورد عملکرد بن‌عطیه و علی کریمی علامت سوال وجود دارد.

در مورد بازیکنان خارجی الریان نیز باید گفت به‌جز یاسین براهیمی، هیچ‌کدام از این نفرات عملکرد خوبی نداشتند. شاید مرکادو مدافع آرژانتینی هم عملکردی بهتر از سایر نفرات داشته، اما تردیدی وجود ندارد که الریان به بازیکنان خارجی بهتری نسبت به فرانک کوم، یوهان بولی و شجاع خلیل‌زاده نیاز دارد.

الاهلی که امید ابراهیمی را در اختیار دارد هم به‌جز نبیل الزهر مراکشی و ممد دیامی سنگالی، به بازیکنان خارجی بهتری نیاز دارد.

در تیم قطر هم یوسف بلایلی و بشار رسن عراقی از بهترین‌ها بودند، اما در العربی شرایط پیچیده است. یوسف المساکنی یکی از بهترین خریدهای این باشگاه بود که عملکرد موفقی داشت؛ همچنین مهرداد محمدی، ایوب عزی الجزایری و ارون ایسلندی.

السیلیه (که رامین رضاییان را در اختیار دارد) به بازیکنان خارجی به مراتب بهتری نیاز دارد که در این فصل عملکرد بسیار عادی داشتند و موجب سقوط این تیم به جایگاه نهم جدول شدند. در ام‌صلال (که روزبه چشمی را در اختیار دارد) به‌جز ایمن عبدالنور تونسی، سایر نفرات خارجی سطح فنی بالایی نداشتند.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1509385
ارسال نظر

موضوعات داغ