life

خبرگزاری رویترز امروز خبر داد که وزارت دفاع آمریکا، شرکت سازنده گوشی چینی شیائومی را از فهرست سیاه خارج می‌کند.

جی پلاس، به نقل از رویترز صورتجلسه دادگاه در مورد شکایت شرکت شیائومی از دولت آمریکا نوشت که پنتاگون این شرکت چینی را از فهرست سیاه دولت آمریکا حذف می‌کند و بدین ترتیب راه برای سرمایه‌گذاری شرکت‌های آمریکایی در شرکت شیائومی هموار خواهد شد.

ایرنا نوشت؛ در دولت پیشین، پنتاگون شیائومی را مرتبط با ارتش چین شناخته و با قرار دادن آن در فهرست سیاه، سرمایه‌گذاری آمریکا را در آن محدود کرده بود. شیائومی پس از اقدام دولت ترامپ بلافاصله علیه دولت آمریکا اقامه دعوا کرد و تحریم خود را خلاف قانون خوانده و هر گونه ارتباط با ارتش چین را تکذیب کرد.

صورتجلسه دادگاه نشان می‌دهد که طرفین توافق کرده‌اند که دعاوی خود را بدون اعتراض بیشتر حل‌وفصل کرده و اختلاف جنجالی و کوتاه‌مدت خود را پایان دهند.

در دولت دموکرات بایدن، یک قاضی فدرال موقتاً اعمال این تحریم را در ماه مارس به حالت تعلیق درآورد. پس از انتشار این خبر ارزش سهام شیائومی در بورس هنگ‌کنگ 6 درصد افزایش یافت.

تلاش‌های شیائومی برای حذف شدن از لیست سیاه تجاری ایالات متحده روند مثبتی را طی می‌کند و وزارت دفاع آمریکا موافقت کرده نام این شرکت را از فهرست تحریم‌های تجاری خود حذف کند.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1509248 منبع: ایرنا
ارسال نظر