sport

داور دربی پایتخت یکی از داوران بین‌المللی با تجربه فوتبال ایران است که پیش از این نیز در دربی پایتخت تجربه قضاوت داشته است.

جی پلاس، محمدرضا اکبریان داوری که قرار است بزرگترین دربی آسیا را روز جمعه سوت بزند متولد فروردین 1357  است. او فوق دیپلم ابزار ماشین دارد و کارمند شرکت مپنا است. اکبریان از سال 2012 در فهرست داوران بین‌المللی فوتبال ایران قرار گرفته است. جالب است بدانید برخلاف آنچه خیلی‌ها تصور می‌کنند این مسابقه اولین تجربه قضاوت اکبریان در دربی نیست. او در 10 فروردین 1398 به عنوان داور پشت دروازه در بازی استقلال و پرسپولیس حضور داشته است.

فارس نوشت؛ مسابقه‌ای که یک بر صفر به سود پرسپولیس به پایان رسید و در آن زمان شفر سرمربی استقلال بود و برانکو هدایت پرسپولیس را بر عهده داشت. اشکان خورشیدی داور آن مسابقه بود اما پنالتی حساسی را ندید و محمدرضا اکبریان داور پشت دروازه به داور اطلاع داد که بازیکنان پرسپولیس مرتکب خطای پنالتی شدند. پنالتی که در نهایت فرشید اسماعیلی با یک ضربه چیپ از بالای دروازه راهی اوت کرد. نکته جالب تر اینجا است که پیرلوئیجی کولینا یکی از داوران سرشناس جهان در آن مسابقه در ورزشگاه آزادی حضور داشت.

این داور کرجی از سال 1376 قضاوت را شروع کرده و سال 1387 وارد لیگ برتر شده است.

نوید مظفری داور بین المللی سابق فوتبال ایران که زمانی رئیس کمیته داوران استان البرز بود در مورد انتخاب اکبریان به فارس گفت: در این شرایط فقط دو نفر  می‌توانستند برای این بازی انتخاب شوند. سیدعلی و اکبریان. اکبریان بهترین انتخاب برای قضاوت دربی بود. از هواداران دو تیم می‌خواهم در فضای مجازی عرصه را بر داور تنگ نکنند و اجازه بدهند او با فراغ بال قضاوت کند.

مظفری تاکید کرد:  اکبریان داور متعادلی است و قطعا مثل تمامی داوران در دنیا اشتباه‌ هم در قضاوت هایش داشته است اما این اشتباه‌ها بدون هیچ گونه پیش زمینه ذهنی صورت گرفته است. او انتخاب خوبی برای این بازی بود.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1509214 منبع: فارس
ارسال نظر