life

نایب رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و هند گفت: هنوز هیچ بخشنامه‌ای مبنی بر اینکه جلوی واردات کالاهای هندی گرفته شود ابلاغ نشده است

به گزارش جی پلاس،  پرهام رضایی در مورد تاثیر شیوع اپیدمی کرونا هندی در این کشور بر مراودات بین ایران و هند اظهار کرد: هنوز هیچ بخشنامه‌ای مبنی بر اینکه جلوی واردات کالاهای هندی گرفته شود  ابلاغ نشده است و هنوز اخباری مبنی بر آن وجود ندارد.

 

تاکنون هیچ بخشنامه ای در خصوص ممنوعیت واردات کالا از هند  ابلاغ نشده است

وی با تاکید بر احتمال تاثیر شیوع این ویروس در هند بر واردات از این کشور گفت: شیوع این ویروس در هند در مراودات ایران با این کشور تاثیر گذار است چراکه کارخانجات هندی تحت تاثیر این اپیدمی قرار گرفتند و پرسنل آنها درگیر این بیماری شده‌اند ولی هنوز چنین تاثیر گذاشته نشده و به نظر می‌رسد که این مسئله زمان بیشتری ببرد.

رضایی در ادامه افزود: تراز تجاری با این کشور قطعاً تحت تاثیر قرار می‌گیرد و روند کاهشی پیدا خواهد کرد چرا که سیستم کاری هندی‌ها مختل شده است. امیدوار هستیم که با قرنطینه‌هایی که در هند جریان دارد اوضاع در این کشور تحت کنترل درآید و به شرایط عادی باز گردد.

نایب رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و هند در ادامه تصریح کرد: من بعید می‌دانم که ممنوعیتی برای واردات کالاها از هند به کشور ایجاد شود چراکه این موضوع مسبوق به سابقه نیست و تاکنون ممنوعیت کالایی به علت کرونا از هیچ کشوری وجود نداشته است حتی در مورد چین هم در ابتدای شیوع کرونا چنین اتفاقی نیافتاد.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1506776 منبع: ایلنا
ارسال نظر