sport

سایت گل عنوان کرد؛

سایت گل، دیدار با پرسپولیس ایران را فرصتی بزرگ برای بازیکنان هندی گوا دانست و نوشت که شاگردان گل‌محمدی، جایگاه فعلی فوتبال هند را نشان دادند.

جی پلاس، بخش هندی سایت جهانی «گل» در تحلیل شکست 2 بر یک گوا مقابل پرسپولیس ایران در گروه C لیگ قهرمانان آسیا نوشت: پرسپولیس اینقدر خطرناک بود که گوا نتواند از پس آن بربیاید. هندی‌ها با گل مدافع خود یعنی ادو بدیا، اولین گل یک تیم هندی را در لیگ قهرمانان آسیا به ثمر رساندند. با این حال قهرمان لیگ حرفه‌ای ایران با قدرت و زود به بازی برگشت و برنده شد.

گوا در این رقابت‌ها با دو تساوی بدون گل شروعی تماشایی داشت، اما غول‌های ایران ثابت کردند که حریف بسیار بزرگی برای گوا هستند. بازیکنان نماینده هند از ابتدای مسابقه وارد یک پوسته شدند و نتوانستند بازی همیشگی خود را که بر مبنای پاسکاری است، اجرا کنند. آنها مجبور شدند رو به توپ‌های بلند و ضدحملات بیاورند، اما نماینده ایران شرایط بهتری از لحاظ سرعتی، تکنیکی و فیزیکی داشت. سرمربی هند به‌درستی فهمیده که بازیکنان این کشور باید روی قدرت فیزیکی خود کار کنند. مواجهه با غول‌های آسیا، ضعف‌های تیم‌ها و بازیکنان هندی را نشان داد.

بزرگترین نکته مثبت گوا، زدن اولین گل در تاریخ بود که پس از شروع مجددی خوب به ثمر رسید. پس از گل اول، گوا فرصت بسیار خوبی برای دوبرابر کردن برتری خود داشت و براندون فرناندس در محوطه جریمه پرسپولیس، صاحب فرصت گلزنی خوبی شد که حامد لک توپ را مهار کرد. آنها می‌توانند از این حقیقت که تنها دو گل مقابل نایب‌قهرمان لیگ قهرمانان آسیا دریافت کرده‌اند، اعتمادبه‌نفس بگیرند و امیدوار باشند.

گوا می‌توانست نتیجه قابل احترامی مقابل قوی‌ترین تیم گروه بگیرد، اما چند اشتباه دفاعی داشت که با خوش‌شانسی و ضربه پایانی بد پرسپولیس همراه بود. بازی با قهرمان لیگ حرفه‌ای ایران، یک تجربه آموزشی عالی برای بازیکنان هندی گوا بود. آنها فرصت داشتند تا خود را مقابل غول آسیا و برخی از بهترین بازیکنان ایران محک بزنند. پرسپولیس که از ابتدای فصل هیچ بازیکن خارجی در ترکیب خود ندارد، جایگاه فعلی فوتبال هند را به همه نشان داد.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1506392
ارسال نظر