جی پلاس؛

موضوع نامه امام به مهندس موسوی چه بود؟

امام خمینی در بیست و چهارم اسفند سال ۶۷ به مهندس میر حسین موسوی، نخست وزیر نامه نوشتند.

لینک کوتاه کپی شد

به گزارش خبرنگار جی پلاس، امام خمینی در بیست و چهارم اسفند سال ۶۷ در نامه ای به مهندس میرحسین موسوی، نخست وزیر بر کمک به احداث ساختمان کتابخانه آیت الله مرعشی نجفی تاکید کردند. متن نامه امام به شرح زیر است:

 

"بسم اللّه‌ الرحمن الرحیم

جناب آقای موسوی، نخست‌ وزیر محترم ـ ایّده اللّه‌ تعالی

کتابخانۀ حضرت آیت اللّه‌ آقای نجفی مرعشی ـ دامت برکاته ـ از کتابخانه‌ های کم نظیر و شاید بتوان گفت بی‌نظیر ایران است. کتب نفیس اعاظم شیعه و کتاب‌ های منحصر به فرد و خطی آن از ذخایر فرهنگ غنی اسلام و ایران می‌ باشد.

 

در همین رابطه بخوانید:

احکامی که امام در ۲۳ اسفند صادر کردند

موضوع نامه امام به آیت الله سید روح الله خاتمی چه بود؟

 

از قرار اطلاع مرکز حفاظت آنها به‌ گونه‌ ای نیست که کتاب‌ ها مصون از خطر باشد و محیط مطالعه برای مشتاقان کتاب بسیار کوچک است.

 

جنابعالی موظف می‌ باشید آنچه را که آن کتابخانه احتیاج دارد به بهترین وجه فراهم آورید. جناب حجت‌ الاسلام آقای حاج سید محمود مرعشی نجفی که خود از خبرگان و شایستگان در امر کتابشناسی و کتاب و شناخت محیطی مناسب برای حفظ کتاب است بهترین فردی است که می‌ تواند شما را در این امر یاری دهد. ان‌شاءاللّه‌ هر چه زودتر با ساخته شدن بنایی در خور اسلام و انقلاب و حوزۀ علمیۀ قم، قدمی مفید در راه رشد تعالیم اسلام برداشته شود. روشن است آنچه در این زمینه ساخته می‌ شود اختیارش با حضرت آیت اللّه‌ آقای نجفی مرعشی و یا فردی است که ایشان تعیین نمایند. توفیق جنابعالی را از خداوند متعال خواستارم. والسلام علیکم.

24/12/67

روح‌ اللّه‌ الموسوی الخمینی"

 

صحیفه امام؛ ج ۲۱، ص ۳۲۰

دیدگاه تان را بنویسید