life

برخی از افراد با وجود اینکه تغذیه خوبی دارند و زیاد غذا می‌خورند وزنشان زیاد نمی‌شود و همانطور لاغر می‌مانند.

جی پلاس، به نقل از العالم، همیشه به ما گفته اند که برای حفظ وزن سالم باید حواسمان باشد که چه می‌خوریم و چه مقدار ورزش می‌کنیم. اما همه ما حداقل یک نفر را می‌شناسیم که بی حساب غذا می‌خورد و بندرت ورزش می‌کند، اما دچار اضافه وزن نمی‌شود.

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت؛ این اتفاق غالبا باعث می‌شود مردم تعجب کنند و از خود بپرسند که راز لاغر ماندن این شخص چیست؟ آیا علت آن فقط متابولیسم است یا چیز دیگری؟ در گزارش پیش رو سعی کرده‌ایم رمزگشایی کنیم که چرا برخی از افراد لاغر هر قدر هم که غذا بخورند دچار افزایش وزن نمی‌شوند.

متابولیسم سریع تنها دلیل این مسئله نیست. پاسخ به این سوال بسیار پیچیده است، زیرا عوامل مختلفی در این وضعیت دخالت دارند. ژنتیک، تغذیه و حتی عوامل رفتاری به افراد لاغر کمک می‌کنند تا وزن بدن خود را حفظ کنند. همه افراد متفاوت هستند و نحوه حفظ وزن آن‌ها به این واقعیت بستگی دارد که عوامل فوق در زندگی روزمره آن‌ها تأثیرگذار است یا خیر.

همچنین، بیشتر افرادی که به نظر می‌رسد در مقابل شما زیاد غذا می‌خورند، در واقع به اندازه شما غذا می‌خورند. صرف اینکه آن‌ها امروز بشقاب بزرگی از غذا را در مقابل شما خوردند به این معنی نیست که همیشه بیشتر غذا می‌خورند. آن‌ها ممکن است بعداً با خوردن فقط دو وعده غذایی در روز این پرخوری خود را جبران کنند. این به معنی آن است که کالری روزانه‌ای که آن‌ها دریافت می‌کنند، ثابت می‌ماند.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1497974 منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال نظر