life

مدیرکل انتقال خون استان تهران گفت: فروکش موج کرونا سبب افزایش مراجعات بیماران برای انجام اعمال جراحی در بیمارستان ها شده است که در پی آن نیاز به خون افزایش و ذخایر خون کاهش یافته است.

جی پلاس، محمد رضا مهدی‌زاده، اظهار داشت: خوشبختانه با رعایت کردن فاصله گذاری‌های اجتماعی و اصول قرنطینه، موج شیوع کرونا در تهران فرو نشسته و بیمارستانها اعمال جراحی را افزایش داده‌اند که متعاقب آن نیاز به خون نیز افزایش یافته است.

مهر نوشت؛‌وی ضمن تشکر از مردم تهران که با اهدای خون ضامن سلامتی بیماران نیازمند به خون می‌شوند، گفت: از مردم ایثارگر استان دعوت می‌کنیم با اهدای خون حمایت خود را از بیماران تداوم بخشند.

مدیرکل انتقال خون استان تهران داد: فصل زمستان که در آن قرار داریم همیشه با سرما و ریزش برف و باران، اهدای خون را سخت‌تر می‌کرد همینطور رسیدن به روزهای پایانی سال سبب کاهش اهدای خون می‌شد و امسال نیز وجود همه گیری کرونا مزید بر علت شد ولی امیدواریم با خروج از پیک همه گیری این بیماری ضمن رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، شهروندان اهدای خون را در برنامه زندگی خود قرار دهند.

مهدی‌زاده تاکید کرد: اهدای خون تدریجی از زمستان تا ابتدای بهار سبب می‌شود تا بیماران و خانواده‌های آنان نیز با خیالی آسوده‌تر به پیشواز سال نو بروند و مشکلی برای تأمین خون مورد نیاز عزیزانشان نداشته باشند.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1496620 منبع: مهر
ارسال نظر

موضوعات داغ