life

تا پایان سال ۱۴۰۰ رانا پلاس جایگزین پژو ۲۰۶ صندوق دار خواهد شد و از سویی با افزایش تولید پژو ۲۰۷i دنده ای، مونتاژ ۲۰۶ تیپ ۵ هم متوقف می شود. با این اتفاق عملاً در ماه های آتی تنها یک عضو از خانواده پژو ۲۰۶ در ایران خودرو باقی می ماند که آن هم نسخه هاچ بک تیپ ۲ است.

جی پلاس، پژو ۲۰۶ بدون شک یکی از محبوب ترین خودروهای بازار خودرو کشور برای جوان ها است.

این خودرو هاچ‌بک جوان پسند از پرفروش ترین محصولات ایران خودرو به شمار می رود که کم کم به پایان راه خود نزدیک می شود. امروز خبری درباره توقف تولید پژو ۲۰۶ از سال ۱۴۰۰ در برخی مدل ها منتشر شده است. این می تواند سیاست جدید ایران خودرو برای خرید خودروهای جدید مانند پژو ۲۰۷ باشد اما در جایی که این تولیدکننده خودرو هاچبک ارزان تر از ۲۰۷ ندارد، با توقف تولید پژو ۲۰۶ هاچبک های ارزان سایپا می توانند جذاب تر شوند.

در سال ۱۴۰۰ دو خودرو از سبد محصولات ایران خودرو خارج می شوند و خانواده پژو ۲۰۶ با برخی از اعضای خود خداحافظی خواهد کرد. اما چه خودروهایی؟ با توجه به سیاست های فروش گروه صنعتی ایران خودرو، قرار است تا در سال ۱۴۰۰ تولید این دو خودرو بسیار کم خواهد شد.

همچنین گفته می شود که به مرور زمان، تا پایان سال ۱۴۰۰ رانا پلاس جایگزین پژو ۲۰۶ صندوق دار خواهد شد و از سویی با افزایش تولید پژو ۲۰۷i دنده ای، مونتاژ ۲۰۶ تیپ ۵ هم متوقف می شود. با این اتفاق عملاً در ماه های آتی تنها یک عضو از خانواده پژو ۲۰۶ در ایران خودرو باقی می ماند که آن هم نسخه هاچ بک تیپ ۲ است.

باید توجه داشت که در سال های قبل هم، ایران خودرو برای حفظ مدیریت تولید و ایجاد ساختار منظم در عرضه محصول، به صورت دوره ای و موقت تولید برخی خودروها را به شدت کاهش داده و یا متوقف کرده است.

به عنوان مثال در برخی سال ها پژو ۲۰۶ تیپ ۵، ۲۰۶ تیپ ۲، رانا LX و افت تولید شدیدی را تجربه کرده بودند و این اتفاق به خاطر کاهش تقاضا از سوی بازار نبوده است. بلکه ایران خودرو برای جهت دهی به بازار، با کاهش شدید عرضه برخی خودروهای مشابه، مشتریان را به سمت خودروی مورد نظر هدایت کرده است.

در سال های گذشته شاهد بودیم که به مرور زمان تولید تیپ های V1، V2، V9، V10، V19، V20 و… پژو ۲۰۶ صندوق دار در ایران خودرو متوقف شد و در نهایت تنها نسخه فول آپشن دنده ای این سدان کلاس B (تیپ V8) در خط تولید این کارخانه باقی ماند. حال با توقف دوره ای و یا دائم ۲۰۶ صندوق دار V8، عملا خانواده پژو ۲۰۶ بدون گزینه سدان در بازار ایران باقی خواهد ماند. همچنین نبود تیپ ۵ در میان ۲۰۶ها، سبک می شود که دیگر این هاچ بک پرفروش در نسخه TU5 به بازار نیاید و تنها نمونه ۱٫۴ لیتری ۸ سوپاپ ( TU3A ) این خودرو تولید شود.

 

این مطلب برایم مفید است
15 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1495938 منبع: ایران جیب
ارسال نظر

موضوعات داغ