life

دانشمندان آکادمی علوم روسیه موفق به یافتن پادتن‌های قدرتمند ویروس کرونا شدند که این پادتن‌ها "پتانسیل بسیار جدی برای ساخت دارو" دارند.

جی پلاس، به نقل از اسپوتنیک، الکساندر سرگیف، رئیس آکادمی علوم روسیه اعلام کرد: دانشمندان شعبه سیبری این آکادمی موفق به یافتن پادتن‌هایی علیه SARS-CoV-۲ شده‌اند که این خنثی کننده ویروس کرونا قوی‌تر از موردی است که برای درمان دونالد ترامپ مورد استفاده قرار گرفته بود.

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت؛ یکی از دستورالعمل‌های ایجاد دارو برای کووید-۱۹ جستجوی آنتی بادی‌های به اصطلاح خنثی کننده، مولکول‌های تولید شده توسط سلول‌های سیستم ایمنی بدن در پاسخ به ورود ویروس، است که محققان در حال تلاش برای ترکیب آن‌ها در "کوکتل‌های" دارویی هستند.

رئیس آکادمی علوم روسیه بیان کرد: از این طیف وسیع، اکنون سه آنتی بادی شناسایی شده است که دارای ثابت اتصال (با ذرات ویروسی) بیشتر از مقادیر موجود در دو داروی آمریکایی که پیش از این توسط شرکت داروسازی " ریجنران" ثبت شده بود، است. به گفته سرگیف، این پادتن‌ها "پتانسیل بسیار جدی برای ساخت دارو" دارند.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور پیشین آمریکا سال گذشته با داروی تجربی ریجنران که مخلوطی از آنتی بادی‌های مونوکلونال است، معالجه شد.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1495588 منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال نظر

موضوعات داغ