life

معاون حرفه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش گفت: برای افزایش تعداد مدال‌ها در بازی‌های آسیایی باید به ورزش زنان توجه بیشتری داشته باشیم.

جی پلاس، مهدی علی‌نژاد در جلسه تجلیل از فعالان حوزه ورزش بانوان با تبریک فرارسیدن روز زن و میلاد پربرکت حضرت فاطمه زهرا (س) اظهار داشت: اتفاق خوب و افتخار بالایی برای بانوان است که روز زن به نام حضرت فاطمه زهرا (س) نامگذاری شده است.

وی افزود: ورزش ما اگر می‌خواهد به توسعه برسد، هیچ راهی به جز ایجاد عدالت جنسیتی ندارد. در بسیاری از رشته ها در بخش آقایان به حد کمال رسیدیم اما در بخش بانوان هنوز ظرفیت های خالی بسیار زیادی داریم که اگر توجه شود باعث جهش می‌شود.

علی‌نژاد خاطرنشان کرد: اگر می‌خواهیم تعداد مدال ها را در بازی های آسیایی زیاد کنیم لازم است که توجه ویژه ای به ورزش بانوان داشته باشیم. از فدراسیون ها نیز خواسته ایم که سرمایه گذاری بیشتری روی بخش بانوان داشته باشند. فدراسیونی می تواند از منابع ما بیشتر استفاده کند که برنامه ریزی بیشتری روی بخش بانوان داشته باشد.

معاون وزیر ورزش و جوانان تصریح کرد: بانوان باید همت بیشتری داشته باشند و تلاش مضاعف تری انجام دهند. امیدوارم اساسنامه فدراسیون ها هرچه زودتر تصویب شود چون در اساسنامه جدید برای بانوان نیز امتیازات بیشتری گنجانده شده است.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1495081
ارسال نظر