life

یک فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی، معتقد است که شیوع کرونا هم نتوانست آمار جراحی های زیبایی بینی را چندان کاهش دهد.

جی پلاس، شهریار لقمانی، در آستانه برگزاری سومین وبینار ماهانه بزرگان رینوپلاستی ایران درباره روند جراحی‌های بینی در کشور، اظهار داشت: گرچه شیوع بیماری کرونا بر آمار جراحی‌های زیبایی بینی تأثیر داشته ولی این تأثیر شدید نبوده است.

مهر نوشت؛ وی با اشاره به اینکه جراحی بینی در حال حاضر در کشور ما به یک رفتار مورد قبول و هنجار تبدیل شده است، گفت: جراحی بینی در کشور ما در حال حاضر مرز و محدودیت جنسیتی، اقتصادی و سنی ندارد و زنان و مردان در شرایط اقتصادی مختلف و سنین مختلف متقاضی انجام جراحی زیبایی بینی هستند.

این فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی، درباره مخاطرات عمل رینوپلاستی، اظهار داشت: ابتدا بهتر است خطر تعریف شود، اگر منظور خطر جانی است؛ ریسک و خطر جانی در این عمل بسیار پایین است و در حد اعمال کوچک الکتیو است، ولی گاهی درصد کمی از بیماران رضایت لازم را نسبت به نتیجه ظاهری جراحی زیبایی بینی ندارند، در این مورد باید به این نکته توجه داشت که بخش بزرگی از بیماران ناراضی، به این نکته توجه ندارند که نمی‌توان برای همه افراد یک نوع جراحی زیبایی بینی را انجام داد چرا که بسته به ضخامت پوست بینی و نسبت‌های صورت نتیجه مورد انتظار متفاوت شود.

وی افزود: البته باید توجه شود که جراحی زیبایی بینی عمل دشوار و پیچیده‌ای است که نیاز به علم روز و تجربه کافی دارد و متقاضیان این عمل بهتر است در انتخاب جراح دقت بالا داشته باشند تا کمتر دچار نارضایتی شوند.

لقمانی درباره حداقل سن مناسب برای انجام جراحی بینی، گفت: این مسئله در جوامع مختلف بر اساس میانگین سن بلوغ متفاوت است. در کشور ما پیشنهاد اکثر جراحان پلاستیک برای دختران جهت انجام جراحی بینی حداقل ۱۶ سال تمام و برای پسرها حداقل ۱۸ سال تمام است.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1490626 منبع: مهر
ارسال نظر

موضوعات داغ