sport

مرتضی کرمانی‌مقدم عنوان کرد؛

مرتضی کرمانی‌مقدم، پیشکسوت پرسپولیس گفت: این پرسپولیس فقط یک فرشاد پیوس کم دارد. مهاجمی که در محوطه جریمه قاتل و ششدانگ باشد. هرچند مهدی عبدی و آرمان رمضانی خیلی زحمت می‌کشند و بازیکنان خوبی هستند.

جی پلاس، پرسپولیس در حالی در تهران برابر ذوب‌آهن اصفهان به تساوی رسید که نیمه دوم شاگردان رحمان رضایی سوار بازی بودند. مرتضی کرمانی‌مقدم، پیشکسوت پرسپولیس معتقد است بازیکنان تیم سابقش کمی خسته بودند و... بهتر است خودتان تازه‌ترین صحبت‌های ستاره نیمه دوم دهه ۶۰ پرسپولیس را بخوانید.

بازی پرسپولیس و ذوب‌آهن را تماشا کردید؟
خبرورزشی نوشت؛ بله، نیمه اول بازی کاملاً در دست پرسپولیس بود و حتی می‌توانستند بعد از گل اول عالیشاه، گل‌های بعدی را هم بزنند اما...  

اما چی؟
فکر می‌کنم به دلیل سفرهای متوالی و بازی سنگین با نساجی در زمین آب گرفته، بازیکنان تیم پرسپولیس کمی خسته بودند. این خستگی به ذوب‌آهن کمک کرد نیمه دوم بازی بهتری ارائه دهد و به گل هم برسد. 

مصاحبه‌ای از شما خواندیم که گفته بودید پرسپولیس تمام‌کننده ندارد. منظور شما یکی مثل فرشاد پیوس است؟
دقیقاً همین‌طور است. این پرسپولیس فقط یک فرشاد پیوس کم دارد. مهاجمی که در محوطه جریمه قاتل و ششدانگ باشد. هرچند مهدی عبدی و آرمان رمضانی خیلی زحمت می‌کشند و بازیکنان خوبی هستند. 

و وحید امیری؟
وحید امیری یک هافبک است که با جنگندگی و فداکاری در خط حمله بازی می‌کند. پرسپولیس بازیکنان باغیرت و کادر فنی خیلی خوبی دارد. این تیم باز هم می‌تواند مدعی اصلی قهرمانی باشد. 

حتی با وجود جدایی بشار رسن؟
در اینکه بشار رسن بازیکن تأثیرگذاری برای پرسپولیس بود، شکی نیست اما این تیم در کارگروهی زبانزد است و ان‌شاءالله با تدبیر مربیان پرسپولیس نفرات جانشین بشار اجازه نمی‌دهند، جای خالی این هافبک عراقی مشخص شود. 

یحیی گل‌محمدی از این بابت گلایه‌هایی از باشگاه داشته است!
یحیی گل‌محمدی و دستیارانش همگی از جنس پرسپولیس و کاربلد هستند. به هرحال بشار رسن هافبک بازیساز و محور بازی تهاجمی پرسپولیس بوده است. شکی ندارم یحیی گل‌محمدی جانشین بشار را در تیم پیدا خواهد کرد. 

بهترین بازیکن بازی با ذوب‌آهن چه کسی بود؟
هافبک چپ ذوب‌آهن میلاد جهانی خیلی قوی بازی کرد و در نهایت گل تیمش را هم زد. 

سعید آقایی اشتباه نکرد که با جر و بحث با مدافع ذوب‌آهن از زمین اخراج شد و... 
من نمی‌دانم بین او و بازیکن حریف چه اتفاقی افتاده است. سعید آقایی بازیکن باکیفیت و خوبی است که در پرسپولیس و سمت چپ خط دفاعی جا افتاده است. من خودم در دوران بازی درگیری‌هایی داشتم که شاید الان زمان به عقب برگردد آن را انجام نمی‌دهم. خدا را شکر سعید آقایی را در دربی داریم. 

نتیجه داربی را چگونه پیش‌بینی می‌کنید؟
ما پرسپولیسی‌ها فقط برای برد بازی می‌کنیم. البته استقلال هم تیم خوبی است ولی با احترام به دوستان به نظرم پرسپولیس تیم‌تر است و می‌تواند برنده این بازی باشد. 

کدام بازیکن یا بازیکنان شانس بیشتری برای گلزنی در دربی دارند؟
فرقی نمی‌کند و فقط دوست دارم یک یا دو پرسپولیسی زننده گل دربی باشند. هرچند شانس مهدی عبدی و وحید امیری برای گلزنی در دربی شاید کمی بیشتر باشد، چون در خط حمله بازی می‌کنند.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1490431 منبع: خبرورزشی
ارسال نظر