sport

مدیر امور بین‌الملل باشگاه پرسپولیس خبر داد؛

مدیر امور بین‌الملل باشگاه پرسپولیس با اعلام اینکه مجوز اولیه حرفه‌ای سازی این باشگاه اخذ شده، گفت: این باشگاه اصرار به پاس کردن معیارهای درجه C دارد.

جی پلاس، امیرعلی حسینی، مدیر امور بین‌الملل باشگاه پرسپولیس گفت: با توجه به ارسال مدارک درخواستی کنفدراسیون فوتبال آسیا و بعد از راستی آزمایی مرحله اول که انجام شد، باشگاه پرسپولیس مجوز اولیه حرفه‌ای سازی را از کمیته صدور مجوز حرفه‌ای باشگاه در فدراسیون و سازمان لیگ دریافت کرد که این مسئله در وب‌سایت سیستم مجوز حرفه‌ای باشگاه‌ها نیز قابل مشاهده است. بعد از این مرحله، کنفدراسیون فوتبال آسیا در ادامه بررسی مدارک ارسالی، سؤالاتی را مطرح می‌کند و بعضی مدارک تکمیلی را درخواست می‌کند که در این مدت با توجه به درخواست‌های کنفدراسیون، چند بار مدارکی را ارسال کردیم و تمام موارد انجام شد.

وی ادامه داد: بعد از این مرحله، معمولا هیئت‌هایی به کشورها اعزام می‌شوند تا اصل مدارک و مستنداتی را که ارسال و بر اساس آن مجوز حرفه‌ای صادر شده است، بررسی کنند و راستی آزمایی صورت می‌گیرد. در سال‌های اخیر هم شاهد بودیم، نفراتی که اعزام می‌شوند با اتحادیه فوتبال اروپا همکاری دارند.

مسئول اخذ مجوز حرفه‌ای باشگاه پرسپولیس در توضیح روند دریافت مجوز حرفه‌ای خاطرنشان کرد: صدور مجوز حرفه‌ای با بررسی شرایط باشگاه‌ها، در پنج شاخه اصلی؛ امور حقوقی، امور مالی، امور ورزشی، زیر ساخت‌ها و پرسنلی صورت می‌گیرد که همگی اهمیت واحدی دارند. برای هر یک از این موارد، معیارهای «C و A, B» در نظر گرفته شده است. معیارهای A مواردی هستند که عدم احراز هر یک از آنها موجب لغو مجوز می‌شود. معیارهای سطح B مواردی هستند که عدم توفیق باشگاه‌ها در دستیابی به آنها می‌تواند منجر به لغو مجوز شود و معمولاً به جریمه و تعهد می‌انجامد. معیارهای سطح C هم مواردی هستند که در هر مقطعی، پیشنهاد می‌شوند و عدم پاس کردن آنها باعث لغو مجوز و جریمه نمی‌شود.

حسینی گفت: باشگاه پرسپولیس همواره معیارهای A و B را اجرا کرده و در عین حال، سیاست کاری باشگاه پرسپولیس در دریافت مجوز حرفه‌ای، همواره بر این اساس استوار است که معیارهای سطح C را هم پاس کند و ما در این مورد نیز مدارک مختلف را ارسال کرده‌ایم.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1489921 منبع: سایت رسمی باشگاه پرسپولیس
ارسال نظر

موضوعات داغ