life

مسابقات شطرنج آنلاین دانشجویان پسر دانشگاه‌های آسیا با کسب یک مدال طلا و مقام نایب قهرمانی تیم ایران به پایان رسید.

جی پلاس، آخرین روز رقابت‌های شطرنج آنلاین دانشجویان پسر دانشگاه‌های آسیا برگزار و بازیکنان در ۳ دور پایانی با هم به رقابت پرداختند که در پایان با کسب طلای خلیل موسوی و عنوان نایب قهرمانی تیم کشورمان به پایان رسید.

در رده بندی انفرادی که با شرکت ۴۸ دانشجو برگزار شد، خلیل موسوی استاد بین المللی ایران در دور آخر با قبول تساوی در برابر استاد فیده اندونزی، جمع امتیاز خود را به ۷.۵ رساند و با اقتدار عنوان قهرمانی آسیا رسید. «پریاسمارو نوندرا» از کشور اندونزی با ۷ امتیاز دوم شد و «انخنار انخباتر» ازکشور مغولستان با ۶.۵ امتیاز سوم شد.

بر این اساس در رده بندی تیمی، تیم پسران ایران با کسب ۱۹.۵ امتیاز عنوان نایب قهرمانی این رقابت‌ها را کسب کردند. ضمن اینکه تیم اندونزی نیز با همین امتیاز و بدلیل پوئن شکنی بهتر، قهرمان و تیم قزاقستان هم با ۱۷.۵ امتیاز سوم شد.

در بازی‌های حساس دور پایانی، استاد بین المللی مرصاد خداشناس نیز در یک بازی سخت، استاد بین المللی اندونزیایی خود را شکست داد و با کسب ۶.۵ امتیاز چهارم شد.

بردیا ویسی و ساسان علی بابایی هم به ترتیب ۵.۵ و ۴ امتیاز برای تیم ایران کسب کردند.

بدین ترتیب پرونده مسابقات قهرمانی دانشجویان آسیا در سال ۲۰۲۰ با کسب عنوان سومی تیم دختران و عنوان نایب قهرمانی تیم پسران و قهرمانی خلیل موسوی در بخش انفرادی بسته شد.

همچنین مراسم اختتامیه این مسابقات صبح فردا برگزار خواهد شد.

رقابت‌های شطرنج دانشجویان دانشگاه‌های آسیا از ۲۴ آذر تا ۹ دی ماه با همکاری فدراسیون شطرنج ایران به صورت آنلاین در دو بخش مردان و زنان به میزبانی فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی برگزار شد.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1489325 منبع: روابط عمومی فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی
ارسال نظر

موضوعات داغ