sport

دادگاه عالی ورزش باشگاه پرسپولیس را در پرونده ماریو بودیمیر محکوم کرد تا مانند سایر دعاوی حقوقی که علیه این باشگاه طرح شده بود بازنده مطلق باشد.

جی پلاس، امروز دادگاه عالی ورزش اعلام کرد رای اتاق حل اختلاف فیفا در پرونده مهاجم کروات سابق باشگاه پرسپولیس را قبول کرده است و این مهاجم کروات که تنها یک نیم فصل برای قرمزها بازی کرده بود، باشگاه پرسپولیس باید 475 هزار یورو به علاوه پنج درصد سود سالیانه به حساب او واریز کند که در صورت عدم پرداخت مطالبات بودیمیر ظرف مدت معین، سه پنجره نقل و انتقالاتی پرسپولیس، بسته خواهد شد و بعد از پرداخت پول، این محرومیت از بین می‌رود. 

فوتبالی نوشت؛ همچنین بعد از محرومیت از سه پنجره نقل و انتقالاتی و در صورتی که عدم‌پرداخت پول ادامه یابد، پرونده به کمیته انضباطی ارجاع داده خواهد شد.   باشگاه برای این منظور کمتر از دو ماه دیگر فرصت دارد.

ماریو بودیمیر در حالی این مبلغ را باید از باشگاه پرسپولیس دریافت کند که نه تنها بابت همان نیم فصلی که پیراهن قرمز برتن داشت، بلکه برای فصل بعد نیز تقاضای پول کرده بود، فصلی که بودیمیر حتی عضوی از تیم هم نبود. این مبلغ دقیقا مبلغ قرارداد این بازیکن کروات به حساب می آید و پولی است که همان طور که پیش بینی می شد و به نظر می رسید در نهایت باشگاه پرسپولیس به پرداخت آن محکوم شد.

حال جا دارد این سوال مطرح شود که اولا قرارداد بودیمیر چطور بسته شده بوده که او حالا می تواند بابت بازی نکردنش پولی دریافت کند؟ و ثانیا حالا چه کسی باید این پول را پرداخت کند؟ مبلغی که این روزها می تواند بخشی از مشکلات مالی باشگاه پرسپولیس را حل کند حالا باید بابت بدهی و جریمه پرداخت شود. 

بدون شک مسوولیت این بدهی برمی گردد به مدیران پرسپولیس علی الخصوص ایرج عرب. مدیرانی که حالا نه تنها بابت عملکردشان بازخواست نشده اند، بلکه به پست و مقام جدیدی هم دست پیدا می کنند. ایرج عرب زمانی که به عنوان مدیرعامل در باشگاه پرسپولیس حضور داشت در خصوص شایعه تهدید ماریو بودیمیر مبنی بر گرفتن مطالبات مالی گفته بود: "چنین خبری اصلاً صحت ندارد و این موضوع شایعه است."

امروز و پس از اعلام رای دادگاه عالی ورزش با ایرج عرب تماس گرفتیم تا نظرش را درباره رای این پرونده که او آن را شایعه خوانده بود و مقصر عدم توافق با بودیمیر از دیدگاه مدیران سابق و هواداران این باشگاه است، گفت: "من در جریان این پرونده نیستم و باید مدیر حقوقی وقت باشگاه پرسپولیس در این رابطه پاسخگو باشد."

عرب در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه این موضوع در زمان مدیریت شما رخ داده است و باید پاسخگو باشید گفت: "درباره پرسپولیس صحبت نمی کنم و شما هم می توانید برای اطلاعات بیشتر به سوابق حقوقی این پرونده در باشگاه پرسپولیس مراجعه کنید."

مهدی ذاکر مدیر امور حقوقی باشگاه پرسپولیس در زمان مدیریت ایرج عرب در پاسخ به ادعای مدیرعامل سابق قرمزها می گوید: "دفاعیات و تبادل لوایح بعد از ما و در دوران مدیر بعدی انجام شده است و بنده هم اطلاعی از روند آن ندارم، اما اینکه آقای عرب بخواهد بنده را به عنوان مقصر معرفی کند باید بگویم که تمامی موارد در باشگاه پرسپولیس حتی رد توافق با برانکو با دستور آقای عرب انجام شد و بنده به عنوان زیر مجموعه مدیریتی ایشان در باشگاه فعالیت می کرد"

ذاکر در پاسخ به این سوال که آیا اقدامی از سوی باشگاه برای بسته شدن این پرونده و توافق با این بازیکن پیش از بردن آن به فیفا و دادگاه عالی ورزش صورت گرفت ،گفت: "یک سری مستند سازی صورت گرفته بود اما تصمیمات در آن زمان بر عهده مدیریت وقت باشگاه ایرج عرب بود و اطلاع دقیق تری از آن ندارم."

ذاکر در ادامه تصریح کرد : "بنده تا شهریور ماه 98 در باشگاه مسئولیت داشتم و پس از آن اطلاع دقیقی از پرونده این بازیکن ندارم فقط می توانم بگویم که تبادل لوایح انجام شده بود."

ذاکر در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه از سوی باشگاه پرسپولیس برای پذیرش مدیریت امور حقوقی به ایشان پیشنهادی شده است گفت: "در زمان حضور مهدی رسول پناه به عنوان سرپرست باشگاه پیشنهادی شد و جلسه ای برگزار شد اما با توجه به شرایط و برخی حاشیه ها این پیشنهاد را نتوانستم قبول کنم."

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1488836 منبع: فوتبالی
ارسال نظر

موضوعات داغ