sport

هفته دوم لیگ برتر فوتبال

دیدار تیم‌های فولاد و استقلال از هفته دوم مسابقات لیگ برتر با برتری یاران جواد نکونام پایان یافت.

جی پلاس، در چارچوب هفته دوم رقابت‌های لیگ برتر دو تیم استقلال و فولاد خوزستان به مصاف هم رفتند که این بازی در پایان با پیروزی دو بر یک شاگردان جواد نکونام پایان یافت.

فولاد در بازی قبلی مقابل استقلال هم با حساب دو بر یک این تیم را شکست داده بود.

گل‌های این بازی را وریا غفوری در دقیقه ۶۳ برای استقلال و فرشاد احمد زاده در دقیقه ۷۲ و لوسیانو پریرا در دقیقه ۹۰ به ثمر رساند.

با این نتیجه استقلال با ۳ امتیاز در رده پنجم جدول رقابت‌های لیگ برتر قرار گرفت و فولاد خوزستان با ۴ امتیاز، سوم شد.

نیمه اول

بازی در اوایل کار به آرامی پیش رفت و دو تیم سعی داشتند تا با ایجاد موقعیت، دروازه یکدیگر را تهدید کنند اما تلاش دو تیم در دقایق آغازین نیمه اول ثمری نداشت.

در ادامه این مصاف، بازی شکل درگیرانه بیشتری پیدا کرد و داور با این وجود مجبور شد در چند صحنه مختلف بازی را متوقف کند.

اولین موقعیت جدی این بازی در دقیقه ۲۰ رخ داد. کرنر ارسالی مهدی قایدی از سمت راست، ارسلان مطهری را صاحب موقعیت کرد و ضربه شوت این بازیکن را مدافعان فولاد دفع کردند.

بعد از این موقعیت استقلال سعی داشت روی دروازه فولاد فشار بیاورد اما مدافعان فولاد اجازه تهدید دروازه‌شان را ندادند و این مساله باعث شد بازی باز شکل درگیرانه‌ای پیدا کند.

پس از توقف سه‌دقیقه‌ای بازی در دقیقه ۳۰، این تیم فولاد خوزستان بود که توپ و میدان را در دست داشت و موقعیت‌های قابل توجهی روی دروازه استقلال ایجاد کرد اما حضور مدافعان استقلال و دفع توپ باعث شد نتیجه این بازی با تساوی بدون گل ادامه پیدا کند. در یکی از این موقعیت‌ها شوت پرقدرت نیک‌نفس، بازیکن تیم فولاد در دقیقه ۴۱، از کنار دروازه استقلال به بیرون رفت.

در پایان تلاش دو تیم برای زدن گل اول نتیجه‌ای در بر نداشت تا این بازی در نیمه اول با تساوی بدون گل به پایان برسد و شاگردان فکری و نکونام با این نتیجه به رختکن بروند.

نیمه دوم

آغاز نیمه دوم با فشارهایی از سوی تیم فولاد خوزستان همراه بود و شاگردان جواد نکونام سعی داشتند دروازه آبی‌پوشان پایتخت را تهدید کنند. جدی‌ترین موقعیت فولاد در این حملات در دقیقه ۵۲ رخ داد و ضربه فنی فرشاد احمدزاده در محوطه جریمه استقلال با اختلافی کم از کنار دروازه آبی‌ها به بیرون رفت.

بعد از فشارهای فولاد در اوایل نیمه دوم، آبی‌پوشان روی زیرکی مهدی قایدی موفق شدند در دقیقه ۶۲ از داور یک پنالتی بگیرند و وریا غفوری موفق شد این پنالتی را تبدیل به گل کند تا بازی یک بر صفر به سود استقلال پیش برود.

شاگردان جواد نکونام بعد از دریافت این گل در تلاش بودند تا با آمدن به نیمه زمین استقلال، موقعیت‌هایی روی دروازه آبی‌ها ایجاد کنند که این تلاش‌ها در دقیقه ۷۲ این تلاش‌ها به ثمر رسید. پاتوسی روی یک ضربه آزاد، توپ را به روی دروازه استقلال ارسال کرد و ضربه سر فرشاد احمدزاده گل تساوی را برای شاگردان نکونام به ارمغان آورد.

پس از توقف سه دقیقه‌ای بازی در دقیقه ۷۵، استقلال سعی داشت که به دروازه فولاد نزدیک شود و چند موقعیت برای خود ایجاد کرد اما این فرصت‌ها راه به جایی نبرد تا بازی با تساوی یک بر یک پیش برود.

بازی در دقایق پایانی موقعیت خاصی در بر نداشت و بازی بیشتر در میانه میدان در جریان بود. در این میان بازی چند دقیقه‌ای به خاطر درگیری‌های پیش آمده متوقف شد و باعث شد تا حسین کعبی از کادر فنی فولاد کارت قرمز دریافت کند. همچنین عارف غلامی و مسعود ریگی در این درگیری‌ها از سوی داور کارت زرد دریافت کردند.

این پایان کار نبود و فولاد در دقیقه ۹۰ موفق شد گل برتری خود را به ثمر برساند. لوسیانو پریرا از روی نقطه پنالتی موفق شد گل دوم تیمش را به ثمر برساند تا بازی دو بر یک به سود فولاد پیش برود.

بعد از این گل استقلال در دقایق پایانی این بازی نتوانست کاری از پیش ببرد تا این بازی در نهایت با پیروزی دو بر یک فولاد پایان یابد و شاگردان نکونام سه امتیاز این بازی را به حساب خود واریز کنند.

ترکیب استقلال: سید حسین حسینی، وریا غفوری، هرویه میلیچ، عارف غلامی، محمدحسین مرادمند، مسعود ریگی، فرشید باقری، آرش رضاوند (دقیقه ۶۹- محمد دانشگر)، فرشید اسماعیلی، مهدی قایدی و ارسلان مطهری.

ترکیب فولاد: محسن فروزان، عارف آغاسی، موسی کولیبالی، صابر حردانی (فرزاد جعفری- دقیقه ۷۴)، مهران درخشان‌مهر، محمد آبشک، محمدزبیر نیک‌نفس، آیاندا پاتوسی (دقیقه ۷۴- ساسان انصاری)، فرشاد احمدزاده، محمد قاسمی‌نژاد، لوسیانو پریرا.

مس رفسنجان صفر- گل گهر سیرجان 2

دیدار دو تیم مس رفسنجان و گل گهر سیرجان از ساعت ۱۶:۱۰ دقیقه با قضاوت کوپال ناظمی در استادیوم شهدای صنعت مس رفسنجان برگزار شد که این دیدار در نهایت با برتری دو بر صفر گل گهر به پایان رسید.

در دقیقه ۱۱ شوت فراز امامعلی را علیرضا حقیقی مهار کرد.

در دقیقه ۲۴ شوت محمود قائد رحمتی بازیکن مس رفسنجان روی یک ضربه کاشته از پشت محوطه جریمه از بالای دروازه به بیرون رفت.

در دقیقه ۲۸ ضربه سر یونس شاکری مهاجم گل گهر با اختلاف اندک از کنار دروازه به بیرون رفت.

در دقیقه ۴۱ شوت سنگین آذرباد مهاجم مس در محوطه جریمه با واکنش علیرضا حقیقی به کرنر رفت.

در وقت‌های تلف شده نیمه اول شوت سعید صادقی بازیکن گل گهر از بالای دروازه مس رفسنجان به بیرون رفت تا نیمه اول با تساوی بدون گل به پایان برسد.

در آغاز نیمه دوم تکل خشن آذرباد روی پای هافبک گل گهر باعث شد تا از داور کارت زرد دریافت کند.

در دقیقه ۴۸ ضربه گادوین منشا با واکنش داود نوشی صوفیانی دروازبان مس رفسنجان همراه شد.

در دقیقه ۵۴ ضربه سر علیرضا ابراهیمی مدافع گل گهر وارد دروازه شد اما داور آفساید گرفت و گل را مردود اعلام کرد.

در دقیقه ۶۱ سانتر احمد زنده روح روی یک ضربه کاشته از سمت راست به گادوین منشا رسید و مهاجم گل گهر با ضربه سر توپ را وارد دروازه مس کرد تا شاگردان قلعه نویی با یک گل از میزبان‌شان پیش بیفتند.

در دقیقه ۷۵ گادوین منشا با دروازبان مس رفسنجان تک به تک شد و توانست گل دومش را برای گل گهر به ثمر برساند.

در دقیقه ۸۶ شوت رحیم زهیوی مهاجم مس رفسنجان از بالای دروازه به بیرون رفت.

در ادامه حملات مس رفسنجان نتیجه‌ای نداشت تا شاگردان امیر قلعه نویی با دو گل حریفشان را شکست دهند. گل گهر سیرجان با این نتیجه دومین پیروزی متوالی خود را به دست آورد.

ماشین سازی یک- ذوب آهن یک

دو تیم فوتبال ماشین‌سازی و ذوب‌آهن در ورزشگاه بنیان دیزل به مصاف هم رفتند که این دیدار با تساوی یک بر یک پایان یافت.

تک گل ماشین‌سازی را پیمان بابایی در دقیقه ۸۰ به ثمر رساند و عبدالله حسینی در دقیقه ۸۹ بازی را به تساوی کشاند.

همچنین تیم فوتبال ذوب‌آهن از دقیقه ۳ با اخراج محمدزاده ۱۰ نفره شد.

در این دیدار وحید بیاتلو، سرمربی ماشین‌سازی غایب بود.

ماشین سازی به نخستین امتیاز فصل خود دست یافت و همچنین ذوب‌آهن دو امتیازی شد.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1483041 منبع: ایسنا
ارسال نظر

موضوعات داغ