life

معاملات امروز بازار بورس همچون روزهای گذشته با رشد شاخص آغاز به کارد.

گروه کارو درآمد جی پلاس: بازار سرمایه امروز در حالی آغاز به کار کرد که همچون روزهای گذشته هفته جاری شاخص روند صعودی به خود گرفت.

اخبار مثبت خروجی جلسه شورای عالی بورس و استقبال رییس بانک مرکزی از آن مصوبات از دلایل رشد شاخص بازار است.

امروز سه شنبه 27 آبان 1399 نمادهای شرکت های بزرگ و شاخص ساز از جمله فولاد،فملی، شبندر، شپنا و خودرو در رنج صعودی حضور داشتند و نمادهای خودرو، ثشاهد، فولاد و وبصادر و خگستر نیز پرتراکنش ترین نمادها هستند.

هم اکنون ساعت 9:30 شاخص با 14هزار واحد افزایش به ارتفاع 1.289.739 واحد رسیده است.

در بازار فرابورس نیز نمادهای شگویا، دماوند، وهور و ذوب در رنج مثبت قرار گرفتند و تا این لحظه باعث افزایش 63 واحدی شاخص فرابورس شدند.

گروه بانکی، فلزات، پالایشگاهی و خودرو امروز با استقبال بیشتری نسبت به سایر گروه ها مواجه شدند.

 

ورود شاخص به کانال بالاتر 

 

رشد شاخص بازار بورس سرعت بیشتری گرفت و هم اکنون ساعت 10.45 صبح روز سه شنبه 27 آبان، ارتفاع شاخص در عدد 1.306.251 واحدی ایستاد. 

اغلب نمادهای خودوریی با استقبال خریداران روبرو است و فولاد، فملی و فارس بیش از 7 هزار واحد از رشد شاخص را به خود اختصاص دادند.

نماهایی که در سال جاری عرضه اولیه شدند نیز امروز در رنج صعودی معامله می شوند. نماد وسپهر پس از حرکت نزولی خود امروز تواسنت بیش از یک درصد رشد قیمت داشته باشد.

 

بازگشایی شستا

سامانه اطلاع رسانی بازار بورس اعلام کرد: به اطلاع می رساند،نماد معاملاتی شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی(شستا)پس از برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه مبنی بر تصویب صورتهای مالی و با توجه به افشای اطلاعات با اهمیت گروه "الف" بدون محدودیت نوسان قیمت با استفاده از مکانیزم حراج آماده انجام معامله می باشد.

 

کاهش 18 درصدی ارزش سهام شستا در روز سبز بورس

شستا پس از حراج با دامنه نامحدود با 18 درصد کاهش قیمت روبرو شد و باعث ریزش 14 هزار واحدی شاخص و سقوط ان به کانال پایین تر شد.

بیش از 36 درصد از عرضه سهام توسط حقوقی ها شکل گرفته است.

پس از اتمام مهلت حراج این نماد با صف خرید مواجه شده است.

هم کانون شاخص در ارتفاع 1.294.914 ایستاده است.

پایان معاملات 27 آبان بازار بورس 

 

شاخص بورس امروز ، در نهایت با  حدود 23  هزار واحد افزایش نسبت به روز قبل به رقم 1.296.956 واحد رسید.

گروه بانکی امروز هم با حجم خریدی قابل توجهی همراه شد به گونه ای که مانند روز گذشته شاهد صف خرید بودند.

با توجه به شروع صعودی بازار در صبح امروز و صعودی شدن تعداد قابل توجهی از نمادهای بورسی و همچنین معاملات خوبی که در ساعات پایانی بازار رقم خورد، پیشبینی می شود که معاملات  چهار شنبه در شرایط بهتری صورت بپذیرد، البته بازگشایی نماد شستا در رنج منفی بزرگترین ریسک بازار فردا خواهد بود.

زمزمه های عدم افزایش نرخ سود بین بانکی توسط مسئولین بانک مرکزی نیز یکی از دلایل رشد شاخص بورس عنوان شده است. اط سوی دیگر پالس مثبت رییس بانک مرکزی هم در معاملات امروز امیدبخش ظاهر شد.

عرضه سهام توسط حقوقی ها و به ویژه عرضه کنندگان سهام عدالت دلیل اصلی ریزش شاخص در میانه معاملات امروز و روز گذشته توسط کارشناسان عنوان شده است.

نمادهایی همچون فملی، فولاد، تاپیکو، شپنا و  کگل  بیشترین سهم را در افزایش شاخص امروز داشتند که همین موضوع نوید هنده افزایش ارزش پرتفوی سهام عدالت است چراکه تاثیرگذارترین نمادهای این سبد از همین شرکت ها تشکیل می شود.

شاخص بازار فرابورس با 251 واحد افزایش به رقم 16.384 واحد رسید. این بازار امروز بیشترین تاثیر را از نمادهای صبا، هرمز، ذوبو وهور پذیرفت. 

از سوی دیگر یکی از مهم ترین نماد های این روزها یعنی صندوق های etf  دولتی زیر ذره بین کارشناسان بازار قرار دارند.

دارایکم  که با حجم خرید قابل توجهی مواجه  شده بود، در پایان معاملات با افزایش جزیی قیمت  نسبت به روز قبل به رقم  هر واحد 19 هزار و صد تومان رسید و  فاصله اش با ارزش ذاتی آن به سه هزار تومان رسیده است.

صندوق etf دوم موسوم به «پالایش یکم» نیز که تا روزهای گذشته عملا سوددهی خاصی برای خریداران خود نداشت و تقریبا اغلب نمادهای آن به پایین تر ازمقداری که دولت فروخته رسیده بودند، پس از حمایت کدهای حقوقی در هفته های گذشته،  راه طولانی برای شاد کردن خریداران خود دارد چراکه تا کنون18 درصد ضرر به خریداران خود تحمیل کرده است.

وضعیت بازار که در روزهای گذشته به نگران کننده ترین حالت خود رسیده بود براساس نظر اغلب کارشناسان مبنی بر اینکه بورس در گذشته هم شاهد چنین روزهایی بوده است، آماده آغاز دوره رشد شده است.

بسیاری از کارشناسان معتقد هستند که آغاز دوره رشد جدید بازار بورس از روزهای آینده رقم خواهد خورد اگر چه رخدادهای سیاسی بین المللی می توانند نقش ریسک پذیری در بازار ایفا کند و نوسانات آن را ادامه دهد.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1482462
ارسال نظر

موضوعات داغ