life

مدیر ارشد اجرایی شرکت بیو ان تک و برگزیده جایزه مصطفی (ص) گفت: واکسن کووید۱۹ توسعه یافته در شرکت بیوان تک تا ۵۰ درصد از انتقال ویروس می کاهد.

جی پلاس، به نقل از آسوشیتدپرس، اوگور شاهین مدیر ارشد اجرایی شرکت بیو ان تک با همکاری فایزر واکسنی کارآمد برای مقابله با کووید۱۹ توسعه داده است. 

مهر نوشت؛‌او روز گذشته در مصاحبه ای اعلام کرد که مطمئن است این واکسن میزان انتقال ویروس کرونا را ۵۰ درصد کاهش می دهد در نتیجه گسترش ویروس به شدت محدود می شود.

این برگزیده جایزه مصطفی (ص) در این باره گفت: واکسیناسیون گسترده قبل از شروع پاییز سال آینده بسیار حیاتی است. به این ترتیب در زمستان سال آینده وضعیت به حال نرمال بر می گردد. اگر همه چیز خوب پیش برود ما در پایان سال جاری میلادی و در آغاز سال میلادی جدید واکسن را عرضه می کنیم. هدف ما ارائه بیش از ۳۰۰ میلیون دوز واکسن قبل از ماه آوریل است تا تاثیرگذار باشد.

او در ادامه افزود:مطمئن هستیم با واکسنی با چنین قابلیت تاثیرگذاری بالا، میزان انتقال ویروس میان افراد احتمالا به ۵۰ درصد برسد.

اوگور شاهین محقق ترک تبار، آبان ماه سال گذشته برگزیده سومین جایزه مصطفی (ص) در حوزه علم و فناوری زیستی و پزشکی برای اثر «طراحی و ارزیابی بالینی واکسن‌های درمانی ضد سرطان بر پایه mRNA» شد؛ وی متولد کشور ترکیه و استاد ایمونولوژی در دانشگاه ماینتس کشور آلمان و مالک شرکت BioNTech آلمانی است.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1482318 منبع: مهر
ارسال نظر

موضوعات داغ